Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől rázhatja a fejét?

Mitől rázhatja a fejét?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk dokinál és megvizsgálta és semmi nincs a fülében és be sincs gyulladva a füle és a doki és én sem jőttem rá hogy miért rázza(nem sokszor de rázza)Amugy ha van valami a kutya fülében akkor begyullad nem?Amugy hosszú szőrű és én még arra gondoltam hogy lehet hogy a szőr odamegy a füléhez és az irritálja?Vagy szerintetek miért csinálja ezt?
2009. nov. 10. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi benne (toklászra, ilyesmire gondolok, ami egyébként átfúrhatja a dobhártyát is), akkor valószínűleg nem szellőzik elég jól a szőrtől, vagy felhalmozódott benne a fülzsír.

A kutyámnak elég "zsíros" mindig a füle, és ha már besokall a viszketéstől, rázza és dörzsöli. Olyankor ollóval lecsipegetem a fülkagylónál a szőrt, majd sima, olcsó fültisztító cseppet fecskendezek bele. Aztán jól belemasszírozom, majd vattapamaccsal és fültisztító pálcikával amennyire csak tudom, kitörlöm. Rengeteg trutyi jön belőle, és ilyenkor a viszketés is abba marad.

Ismerősöm westiejének doki 9 évesen pár hónapja takarította ki életében először a fülét, és rengeteg fülzsírt (belekövesedett dolgokat is) szedett ki belőle. Ezért volt 1 évig "süket". Most már végre hall is, és a fülgyulladása is elmúlt.

Tisztítsd ki a fülét mindenképp.

2009. nov. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hetente tisztitom és nem nötte be a szőr mert azt mindig leszedem a füléről.
2009. nov. 10. 14:59
 3/7 anonim ***** válasza:

miénknek is volt, beragadt a bűzmirigye, nemtudom mi rá a helyes kifejezés

de mindenesetre nem a fülével van baj, hanem az hátsófelével

2009. nov. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nyugodt a kutyád gyertyázd ki a fülét (herbáriában kapható fülgyertyával). Semmi mellékhatása nincs, azon alapszik, hogy a vákuum kiszívja belőle az összes szennyeződést. Mélyebbről, mint ahová az orvos egyáltalán belát.
2009. nov. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amugy az ő fülét én nem cseppel meg fültisztitóval tisztitom hanem csak sima vatta kitörléssel.A fültisztitó mennyibe más?Próbáljam meg azzal?a fülgyertyát nem birná ki mert nagyon ficánkolos kutya.
2009. nov. 10. 15:28
 6/7 anonim ***** válasza:

A párom spánieljének egyszer toklász ment a fülébe. Az orvosuk állítólag nem látott benne semmit, ahhoz képest olyan fülgyulladást kapott a kutya, hogy a tenyésztés mindent az égvilágon kimutatott! Majdnem 100 ezer forintot költöttek a kezelésére értelmetlenül, majd elegük lett és elvitték egy másik orvoshoz, aki azonnal megtalálta a 3 toklászt, ami már hónapok óta bele volt rohadva a kutya fülébe... Érdekes módon, miután kivették, 1 hét alatt rendbe jött.

Szóval lehet meg kellene mutatni másik orvosnak is, ha az sem vezet eredményre, akkor... nem tudom. :D

Fültisztító cseppet tudsz venni olyan boltban, ahol kutyakozmetikusoknak árulnak cuccokat. Olyat vegyél, amit gyulladt fülre is lehet használni, az eladó elmondja, hogy kell. Nem egy nagy összeg és sokáig elég. Én a buster care-t használom. És evvel nem kell vigyázni, hogy ne menjen a kutya fülébe (a nem kozmetikai szerekkel vigyázni kell), hanem ezt bele kell csepegtetni a hallójáratba, tehát biztonságosabb a használata.

2009. nov. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a fültisztítót a dokitól vagy az állat patikába kérj! ajánlottabb a doki, mivel tudja, hogy melyikből és mennyi kell.
2009. nov. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!