Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spicc kiskutyát szeretnénk,...

Spicc kiskutyát szeretnénk, de nem tudjuk, honnan vegyük. Tudnátok segíteni kicsit?

Figyelt kérdés

A kedvesemmel végre sikerült életünk első, közös lakásába költöznünk. :) Eddig is együtt laktunk, de az előző hely még csak albérlet volt, és ott a tulaj nem engedte, hogy állatot tartsunk. Most végre van egy saját kis fészkünk és régi vágyunk egy kiskutya. De mivel lakásban lenne tartva, kistestű kutyusban gondolkoztunk.


A spicc kutyusok mindkettőnknek nagyon tetszenek, ezért emellett a fajta mellett döntöttünk, viszont elég kevés tenyésztőt találtam, szaporítótól pedig semmiképpen nem szeretnénk venni kutyust. Nem tudom, hogy lehetne kiszűrni, ki az, aki csak szaporító (mármint a nevetségesen alacsony árat leszámítva, amikor 15.000 meg 20.000 ft-ért akarják értékesíteni a kölyköket).


Tudnátok segíteni, és esetleg ajánlani néhány tenyésztőt?

Nem feltétlenül pomerániai spiccben gondolkozunk, a kis - és középspiccek is szóba jöhetnek. :)


Előre is köszönöm a segítséget!



2013. okt. 7. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
2013. okt. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A pomerániai vagy másik nevén törpe spitz nagyon drága (százezrekben mérhető az ára) és várni kell rá, jó eséllyel elég sokat. A hirdetési oldalak ne tévesszenek meg, az országban összesen 2-3 tenyésztő van, akinek hirdetési oldalakon még nem láttam hirdetését, tehát amit annak árulnak nem az, hanem kis spitz törpének kinevezve, mert úgy többet kérhetnek érte. Pomerániai kennelek, akiket merek ajánlani: CT'S Show Poms és a Wild Blue Cherry. Kis spitzben a Von Zwegen König, a Syva's Pride és a Kunhegyesi Bleki kennel az, akiket ismerek és merek ajánlani.
2013. okt. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Örökbefogadás esetleg nem érdekelne? A Spitz Klub honlapján több örökbe fogadható is van, de a honlapot egyébként is ajánlom, mert rengeteg infó van fent a fajtáról:


[link]

2013. okt. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Arra készüljetek fel, hogy rettentően hullik a szőre. Nekem közép van, kinti kutyus, de ha 1 órára is bejön, már minden tiszta kutyaszőr és mehet a takarítás :/
2013. okt. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Bocsi, tudom nem ez volt a kérdésed :D (előző voltam)
2013. okt. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 catygirl ***** válasza:
won zwergen königh kennel csak itt kapsz normális spitzet
2013. okt. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!