Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek egynél több kutyája...

Akinek egynél több kutyája van, miért lett több?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, akinek nem csak egy kutyája van, miért döntött úgy, hogy többet szeretne? Elsősorban igazából nem tenyésztőktől várok választ, hanem "hétköznapi" kutyatartóktól, akiknek egynél több kutyája van. :)

Leírhatnátok azt is, milyen fajtájúak, hány évesek, voltak-e nehézségek az összeszoktatásban és később voltak/vannak-e közöttük civakodások, melyik volt előbb és miért pont olyan lett a második/harmadik... kutya, amilyen! :) Minden érdekel, ami ezzel kapcsolatos, örülnék, ha megosztanátok! :) De természetesen tenyésztők is írhatnak. :)


2009. nov. 8. 00:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
írj egy privit kérd el az msn címem és elmesélem az elejétől a végéig nagyon hosszú lenne így leírni ide.. meg ahoz hogy össze függő és értelmesen írjam le most túl álmos vagyok.. 14/L
2009. nov. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
44%
Nekünk először egy németjuhászunk volt, telepőrzésre szántuk, de alkalmatlannak bizonyult, ezért maradt a háznál. a telepre helyette egy kaukázusi juhász került(kan), de mivel előfordult, hogy 2-3 napig nem kellett menni a telepre, h ne unatkozzon, került mellé egy szuka. Közben édesapám megszánt egy japán spiccet, és megvásárolta egy illetőtől. a 2 telepi kaukázusi kölyközött és az egyik kaukázusit megtartottuk szintén telepőrzés céljából, egy másik helyen, de az nem valósult meg, így ő is otthon maradt. időközben bátyám bnője hozzánk költözött 2 chihahával(nemtom jól írtam e xd) a másik telep is megszűnt és jött haza a másik 2 kaukázusi is. így most 7 kutyus van a háznál. csupa véletlenek sorozata végett. de megválni lehetetlen tőlük, mert imádjuk őket.:) a 2 kaukázusin kívül mindegyik kutya jól kijön a másikkal, ők elég vadak, sajnos elkerített részen vannak, de eladni már nem lehet őket, nem szoknának meg új gazdát, néha a jelenlegivel is kiszámíthatatlan módon bánnak. nem ajánlok ennyit senkinek:) elviselhetetlen az ugatás, az etetés ill oltások is kész vagyon.és illegális is a 7 kutya, de tényleg nem tudunk mit tenni, menhelyre vinni néhányat, meg egyátalán kiválasztani h melyikek menjenek...nincs szivünk ezt tenni.
2009. nov. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
52%

na ez is elég hosszú lett, sry a kisregényért:)

előző

2009. nov. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
Mert még szerettem volna kutyát. Azért! Nem azért hogy ne unatkozzanak (amúgy is csak én érdeklem őket, szóval ígyis unatkoznak ha nem vagyok otthon), meg mert besikerült. Mind szukák és sosem voltn velük gond, mert elég szigorúan bánok velük. Sosem civakodtak még. Mindegyik egyoforma fajtájú.
2009. nov. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy lett két kutyám, hogy összeköltöztünk a barátommal és egyesítettük kutyáinkat! :)


Az én agaram akkor még elég pici volt (kb fél éves), az ő hannoveri vérebe pedig 5 éves. Mindkettő szuka. Imádják egymást. A véreb mintha az anyja lenne az agárnak, nyalogatja, stb. Amúgy külön jól jött, hogy az agarat sokkal könnyebb volt megtanítani bármire, mert mindent ellesett a vérebtől (pl. járda szélén ül, marad, stb.)


Kb. most 3 éve, hogy együtt vannak.

2009. nov. 8. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk volt egy kutyusunk, aztán találtunk a Tisza parton egy kitett kuvasz kutyát. Őt befogadtuk. Mikor a régebbi elpusztult, akkor a másik borzalmasan bánkódott így szereztünk mellé egy társat, aki visszahozta az életkedvet az öreg kuvaszba.

Meg a kutya falka állat.

2009. nov. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eredetileg volt egy Goldenem, ő 5-6 éves. Mindig is sajnáltam a menhelyi kutyákat. Egy nap egy kisállat börze volt a közelben, ahol volt egy menhelyi kutya. Nagyon megtetszett nekünk, és végülis anyut is meggyőztük, hogy hozzuk el (keverék kutyus ):) Eleinte néha összekaptak a kutyák ( mindkettő lány ) de mostmár összebújva alszanak, és mindent együtt csinálnak =). Nagyon a szívünkhöz nőtt, és örülök, hogy elhoztuk :) Ennek már fél éve.
2009. nov. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, várom a továbbiakat is! :)
2009. nov. 8. 13:23
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jelenleg két kutyám van.

Az első azután került hozzám,hogy az előző kutyusunk meghalt:'(

Ő majd 600km-t utazott,mire ideért. Úgy volt,hogy csak Ő lesz. (Azért válaszottam őt,mert olyan volt,mint az előző kutyusunk.)

Aztán a suliba bejött egy kb. 3 hónapos sérves,férges labikeverék kiskutya, és könyörögve nézett rám.

Megetettem,megitattam, és többen is mondták,hogy kell nekik, aztán a sérve miatt senki sem vitte el.

Így a suliwcbe tettük be osztálytársammal, igaz,hogy nem volt a legjobb hely, de órára nem vihettem be,ha kintmarad elütik.

Suli után a bicajkosaramba hoztam haza. Anyáék kicsit sem örültek neki:S

Mivel mindkét kutya kölyök volt, (kb. 2hét van köztük), így nem kellett őket külön összeszoktatni.

Szokott lenni veszekedés is, mivel két kanról van szó(de ivartalanítottak), de sosem volt komoly.

Röviden ennyi.

2009. nov. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is 2 kutyánk van, keverékek. Az idősebb kutyát rokontól kaptuk kis kutyaként. A fiatalabb kutyus pedig minket választott gazdinak, bejött az udvarba, tél volt fázott. Megetettük csináltunk neki helyet, azóta nálunk van. Mindketten kanok, de egyszer sem veszekednek.
2009. nov. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!