Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy készítsem fel, mennyibe...

Hogy készítsem fel, mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kiállításra venni egy westiet és felkészíteni, kiképezi. ezt hogy kell? Részletes választ szeretnék!!!!!:D
2009. okt. 31. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Én csak a Cerberos kutyasuliról tudok szólni: 30e Ft a kezdő tanfolyam, ami 6 hetes, és itt megtanul a kutya ülni, feküdni, és maradni vezényszóra. Ja és persze a láb mellett vezetés pórázon is a tanfolyam része.

Utána még 30 a középhaladó, ahol a póráz nélkül láb mellett vezetést, menet közben ültetést, fektetést, maradást zavaró körülmények között tanulják. Ez a suli nagyon jó a problémás kutyáknak, de ezzel együtt az ára is húzós egy kicsit. Ha a kutyád alapból összhangban van veled valamennyire, elég lesz egy sima, olcsóbb suli is.

2009. okt. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Winner of Royal Hill ***** válasza:
83%

Jézusom! Egy küllem kiállításhoz nem kell méregdrága tanfolyamokat elvégezni! Eszem megáll!

Mivel aktív kiállító vagyok(kicsit nagyobb kutyákkal)lehet hogy tudok segíteni.

Először is kell egy jó kozmetikus aki kiállítási szőrbe hozza a kutyádat. Ha a kutya szabályosan, szépen van kozmetikázva már fél siker. Érdemes a kozmetikussal megnézetni, ha te magad nem tudod, a kutya fogazatát, harapását, hogy minden stimmel-e,mert kellemetlen ha bíró sporttárs szól hogy hiányzik 1-2 fog vagy nem jó a harapás.

A kutyának meg kell tanítani a ringdresszúrát is. Mi ezt már egészen pici korban elkezdjük tanítani a kölykökkel. Meg kell tanulnia lazán, természetesen mozognia(futnia) a felvezetője mellett, illetve állni.

A westieket általában asztalon bírálják, úgyhogy hozzá kell szoktatni, hogy egy asztalon állva idegenek tapogassák, nézegessék a fogait, ha kan akkor a heréket is. Nem túl bonyolult, de ha kicsit akaratosabb akkor kell a sok gyakorlás.

Ha mindezt egyészen baba korától(6-8 hetesen már meg tud ám állni) naponta gyakoroljátok akkor nem lesz semmi probléma.

sok sikert!!!

Üdv: a Nagy kutyás csaj

2009. okt. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Keresd fel egy kutyaiskolát, mindenhol fglalkoznak ringdresszurával.Átlagban 6-8 ezer ft szokott lenni a tagdij havonta. fontos, hogy a kutyus szépen fusson a ringben a felvezető bal oldalán. Innentől már csak azt tudnám leirni, amit az előttem szoló:)
2009. nov. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Általában nem szokott érdekelni, hogy le- vagy felpontoznak, de most véletlen ránéztem a válaszom értékelésére, és jól felhúztam magam.

24%? Mert leírtam, hogy egy adott kutyaiskola mennyibe kerül?!

2009. nov. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért ennyi %, mert nem a kérdésre válaszoltál. Nem az engedelmes képzés, hanem kifejezetten a kiállításra való felkészítés érdekli a kérdezőt. Ilyet gondolom nem vállalnak a Cerberosban, vagy igen?
2009. nov. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mielőtt belefognál egyáltalán a kutyavásárlásba, olvass el sok könyvet, cikket a westiekről, kozmetikájukról, nézegess videókat a felvezetéséről. Járj el kiállításokra, ott megismerkedhetsz a fajta tenyésztőivel, a kutyákkal, tanulhatod a felvezetést, nézheted, hogy készítik fel a kutyákat a ringben való szereplésre. Ha kiválasztottad a számodra legszimpatikusabb tenyésztőt, akinek van egy jó küllemű szukája, akkor kérdezd meg a tervezett almokról. A tenyésztő mindenről tájékoztatni fog ami a kiskutya kiállításra való felkészítéséről, kozmetikázásáról, gondozásáról tudni kell.
2009. nov. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem is annyira a felkészítés kerul sokba, mit amilyen koltséges egy-egy ilyen kiállításra elmenni és befizetni az osszes eloírt járulékot. Nekunk van egy most már 9 honapos toller retrieverunk.O most volt 5-ik alkalommal kiállításon mégpedig a Pozsonyi kutya világkiállításon, (ahonnan a saját kategoriájában elhozta a legmagasabb elismerést).

En is csak azt tudom javasolni, menjél el egynéhány kiállításra (itt a neten megtalálod, hol milyen kiállítást rendeznek a kozeljovoben)elobb nézd meg ez hogyan mukodik, esetleg ha van lehetoséged vedd fel videora, és tobbszor is nézd meg, mit hogyan kell csinálni.

Kulonben abban a kluban ahová fajtája szerint bejelented a kutyádat, ott is tájékoztatnak errol.

(Kulonben mi is járunk a kutyával kétféle kiképzésre, de nem itthon, hanem Luxemburgban ahol a lányom él.)

2009. nov. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó, de azért nem kell lepontozni.

A Cerbibe direkt eljár egy lány egy jack russellel, mert mondta, hogy szeretné kiállításra vinni, és addigra jó lenne, ha engedelmes lenne. Ebből inmdultam ki.

Meg azt is odaírtam, hogy nem biztos, hogy ez lesz a megfelelő a kérdezőnek.

Nem írtam akkora baromságot, amiért le kéne pontozni, szerintem...

2009. nov. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!