Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka vagy kan? Melyik a...

Szuka vagy kan? Melyik a nyugisabb?

Figyelt kérdés
Tavasszal veszünk egy angol cocker spániel kölyköt,de a nemét illetően nem tudunk döntésre jutni.Melyik a nyugodtabb természetű,kan vagy esetleg a szuka?Gondolom Nektek kutyásoknak,ezen a téren nagyobb tapasztalatotok van.Természetesen ha elérkezik az ideje ivartalaníttatjuk.
2009. okt. 31. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
A szuka nyugodtabb jellemben,de a kan is nagyon nyugodt de ő a falkavezérségi dolgokat kedveli,ezen a téren a szuka annyira nem próbálkozik.
2009. okt. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a szukákat szeretem, nem is nagyon tervezek kan kutyát a jövőben sem tartani. De nem tudnám megmondani miért, talán mert lány vagyok, és ez van a többi állattal is. Elvileg a kan dominánsabb, erőteljesebb, nem olyan búkós stb... De szerintem ez nem annyira érzékelhető illetve vannak bújós kanok és kemény szukák is. Ha ivartalanítva van akkor meg főleg. Természetesen ha azt nézzük, a szukáknak pl drágább a műtét. Válaszd azt amelyikkel jobban érzed magad.
2009. okt. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*bújós
2009. okt. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez egyedfüggő. Azt mondják a lányok hízelgősebbek, de nekem volt egy németjuhász kanom, akinek az volt a legnagyobb szívfájdalma, hogy nem ölebnek született. Jött, hízelkedett, bújt hozzánk. Lassan, megfontoltan csinált mindent. A szuka meg pont az ellenkezője volt. Most két szukánk van, az egyik nyugis, ugatni is csak akkor kel fel ha nagyon muszáj, a másik meg állandóan pattog, egy pillanatra se áll meg. Van egy kistermetű kanom is, ő végigalussza a kosarában a napot, de ha jön valaki, eladja a házat még az elött, hogy becsengetett volna és addig hisztizik amíg be nem engedjük, vagy el nem megy. Szóval teljesen mindegy milyen nemüt választotok, az alaptermészetétől fog függeni milyen lesz. A fiúknál egy árnyalattal egyszerűbb az ivartalanítás.
2009. okt. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a fiút ivartalanítod, akkor sokat csökken az agresszivitása, az önfejűsége, lehiggad, nyugodtabb lesz.
2009. okt. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!