Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan, hogy valaki vesz...

Van olyan, hogy valaki vesz egy tk. Nélküli kutyát és az egyik ismerőse szerez neki tk- mintha az Ő kutyájának lenne a kölyke?

Figyelt kérdés
Hallottam,hogy lehet így szerezni tk-t.
2013. aug. 25. 08:34
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
75%
Létezik ilyen és okirat hamisításnak hívják. Fél éve a neten kerestem eladó csivavát és találtam egy 2 éves tk-es csivavát ami teljesen keverék volt. Bementem a meoe pesti irodájába és jelentettem, hogy hamis nem ahhoz a kutyához való tk-val árulják. A felmenőket akik a tk-ban vannak nagyon jól ismerem és biztos nem azok voltak a szülei. A nőt a meoe feljelentette és eljárás majd később bírósági ügy lett belőle. Ha te is kifogsz egy ilyen embert akit felháborítanak az ilyen hozzád hasonló csaló patkányok akkor igen rá fogsz fázni és remélem pár évre le is ültetnek vagy kapsz egy akkora pénzbírságot hogy tönkre menj
2013. aug. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon sokan megcsinálják azt, hogy ismerős kennel nevére íratják a saját szukájuktól született kölyköket. Így simán eladják tk-vel az amúgy nem tk-es kutyákat.
2013. aug. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

# 12/12 Időpont ma 10:48


ami csalás, sőtb ha többször csinálja és nem egyedül (mert nyilván kell egy kenneles haver hozzá) akkor Üzletszerűen bűnszövetségben elkövetett csalás

2013. aug. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Lehet itt névtelenül gyanúsítgatni, de bizonyíték nélkül ez csak rágalmazás. Ha meg van bizonyítékod, akkor tegyél feljelentést!
2013. aug. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

És szerinted erre ki jön ár és ,hogy miből?

Ennyire ráér az aki feljelentene valakit de jó neki:DD


És igen nagyon sok sumákságok vannak amiről nem is tudunk és nem is gondolnák a nagy neves tenyésztőkről.

2013. aug. 25. 11:56
 16/29 anonim ***** válasza:

Nem kötözködök de a fele társaságnak fogalma sincs , hogy mennek a dolgok nálunk :(


A ma 10:38 hozzászólónak kicsit sántít a dolog a meoe ilyesmivel nem foglalkozik. Ha neked valami szúrja a szemed és te látod akkor neked kell feljelentened az illetőt. A meoe nem foglalkozik ilyen dolgokkal, nem jár utána, hogy valóban a két éves kutyának az e a papírja vagy sem !!!

2013. aug. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 zsuzsabazsa ***** válasza:
71%

Én is már adtam a kutyám papírját egy alomhoz. Adtam fedezési igazolást is.

Az egyik tenyésztő haverom kutyáját befedezte idehaza egy Német kan. Az ipse is Német volt és a kutyája is, de a kölykök születése előtt visszament Németországba. Így az én kanom adoptálta az összes kölyköt.

Ilyen van volt és lesz is. Csak nem kötjük kívül álló orrára.

2013. aug. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
35%
Hiába mondogatjátok hogy csalás a dolog meg hogy börtönbüntetés jár érte (persze igazatok van elméletben), a kutya nem ellenőrzi ezt az egészet. Nevesebb tenyészetekről is hallani hogy csalnak az alommal, vagy ami még rosszabb és elterjedtebb hogy eü szűrésekkel élnek vissza, és érdekes módon ezek a tenyésztők sem ülnek börtönben vagy kapnak pénzbírságot, a szaporító telepekről meg már nem is beszélve. Vannak természetesen olyan tenyésztők is akik nem csalnak, de azért nem kellene azt hinni hogy minden neves tenyészetről hogy patyola tisztán csinál mindet.
2013. aug. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 zsuzsabazsa ***** válasza:
A tenyésztők, küllembírók, tetoválómesterek, MEOE ez egy kőr. Itt kéz kezet mos. Ismeretség, ismeretség hátán. Akik ebben a kőrben nincsenek benne azok magyarán el mehetnek a p...csába.
2013. aug. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Nem okirat hamisítás a fals törzskönyv.Csak és kizárólag az elismerteknél az jelenleg. Mert az most okiratnak számít. Amelyik fajtánál DNS -el vannak a kutyák nyilvántartva, ott már nem nagyon lehet csalni. Csak éppen ezzel a lehetőséggel nem sok fajta él.

Mostanában pedig már a törzskönyvvel chip jár. Egy másik kutyának a törzskönyvét igen nehéz lenne a chippel átruházni.

2013. aug. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!