Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Purhabos lett a kutyám szőre,...

Purhabos lett a kutyám szőre, mit csináljak?

Figyelt kérdés
5 hónapos rövidszőrú kb 6-7 cm2-en összeragadt a szőre :S ha lenyírom neki visszanő? vagy kijön magától, vagy van valami szer ami lehozza?
2009. okt. 29. 15:08
 1/8 anonim válasza:
100%
Ez vicces azt hittem ez eddig csak velünk történt meg. Szintén rövidszőrű kutyánk lett ilyen a minap. Nem vágtuk le neki, kicsit vártunk még teljesen rászáradt aztán egy kefével lekefélgettük, kis kézi rásegítéssel.
2009. okt. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan vágd le! vissza fog nőni rövid időn belül. vegyszerrel meg ne próbáld mert a bőre érzékeny!!!

olló vagy nyíró

2009. okt. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
boxerom műtötték, fél tenyétnyit kiborotváltak, pár hét múlva nyoma sem volt!
2009. okt. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne használj semmilyen vegyszert!!!

Várd meg, amíg megszárad, amit csak tudsz, szedj ki belőle kézzel, és után próbáld meg fésűvel a maradékot. (A rászáradt sarat is ki lehet kefélni teljesen!)

Ha mégsem menne, akkor a purhabos területeket vágd ki ollóval, lehetőleg azért a bőre ne maradjon szabadjon (igaz, most már nem süt a nap, nem tud megégni a bőre).

Max. egy hónapon belül vissza fog nőni a szőre. Bajt nem okozol vele, kicsit torzonborz lesz maximum :).

2009. okt. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

a mi boxerunknak is hétvégén olyan lett a szöre, megvártuk míg teljesen kifáradt:d és levágtuk finoman

simán visszanől

2009. okt. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a purhabot szerintem az életben nem fésülöd ki:) vágás
2009. okt. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ok, lenyírtam, még szőr is maradt neki :) már csak abban reménykedek hogy nem nyalogatta meg, bár a pofa szőrén nem taléltam
2009. okt. 29. 16:26
 8/8 anonim ***** válasza:

jajj, bocsi, még most is röhögök :))

a kutyit sajnálom. de mitől lett purhabos? volt benne valami hézag, és ki kellett fújni??? :)))

2009. okt. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!