Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez elég séta egy napra?

Ez elég séta egy napra?

Figyelt kérdés

Beagle kutyusom van. Udvari kutya. Naponta fél- 1 órát viszem sétálni, vagyis futtatni. Ált. 3 km-es útra, de közbe szabadon rohangálhat, mert falun kívül megyünk. Ha van időm, akkor 6 km-t megyünk, de ezt én biciklivel.

Szerintem ez nem elég, de gimi mellett nem tudom, hogy mikor tudnám még elvinni. Főleg most, hogy 2-kor érek haza, és 5-kor már sötét van.

Hogyan tudnám többet mozgatni?


2009. okt. 29. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is 2-3 óra körül érek haza, mégis van időm, pedig erős gimibe járok. Ha tudom, hogy suli után csak kevesebbet tudom vinni, akkor előbb felkelek és suli előtt elviszem fél órára, hogy délután kevesebbet kelljen. Ha hazaérek, rögtön elviszem, (vagy amint megebédeltem), utána tanulok. Így mindig kijön 1,5-2 óra séta.
2009. okt. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem olyan a napi beosztásom, hogy csak sötétben tudunk menni sétálni. Rakj a biciklidre lámpát, és kutyák nyakörvére való villogós biléta is van, kb. 500 Ft (anivet.hu-n láttam). Vagy van olyan nyakörv, mint a bicikliseknek a sárga mellény ezüst csíkkal, bár az drágább (2-3000e Ft).

Így te is tudsz tájékozódni, illetve a kutyát is látod a sötétben, ha esetleg nem menne vissza első szóra.

Vagy felkelsz reggel korábban.

Vagy elkezded trükkökre tanítani otthon a kertben, a napi séta mellett. Ez egyrészt időigényes, másrészt szellemileg jól lefárasztja a kutyát.

Ha nagyon nem lenne elég a mozgás neki, azt rágással, rombolással, engedetlenséggel, falkavezér-kikezdéssel jelezné.

Sok kutya az egész életét egy kertben élheti le, ha nem is mozgatod vég kifulladásig, az is nagyon sokat számít, hogy minden nap viszed sétálni.

2009. okt. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ha elviszem, akkor sokat mozog, és végig csak rohangál. Trükköket tanítok neki. Sötétben inkább nem viszem, mert ha elengedem nem biztos, hogy visszajön. Vagyis visszajön, ha nincs semmi érdekes. Nappal behívom, ha látok egy állatot, és nincs gond, de este sok a szarvas, őz, nyúl stb. Még nappal is mindig látok.

Akkor inkább megpróbálom minél hosszabb sétákra vinni.

2009. okt. 29. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!