Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg leszokták vágni a...

Tényleg leszokták vágni a Yorkik farkát még kicsinek?

Figyelt kérdés

Hány hetes korig ajánlott levágatni a farkát?

Lesz valami baja, ha nem vágatom le?

Tudna esetleg valaki mutatni olyat, akinek nemlett levágatva?


2009. okt. 28. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
én úgy hallottam már nem szabad a kutyáknak levágni sem a fülüket sem a farkukat szóval semmilyüket. De lehet hogy én tudom rosszul!
2009. okt. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
magyarországon nem tiltott a kutyák farok és fülvágása. ezt nagyon sokan rosszul tudják. ha meg betiltják akkor majd "esztétikai korrekciós" műtét lesz
2009. okt. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy yorkim neki levan kutítva a farka. Sztem sokkal aranyosabb is így. Bár én inkább ellene vagyok a kurtításoknak, de mivel kb 5 napos korukban végzik el ezeket, így egy kicsit más a helyzet.Más országokban már nem szokás, úgytudom UK-ban nagyon ellenzik ezeket.
2009. okt. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Hát kicsi korba érdemes levágni! Nem nem lessz semmi baja ha jó orvos csinálja!
2009. okt. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Elvileg nem tilos levágatni, de sok állatorvos nem szívesen vágja le és szerintem jól is teszik, mert egyrészt szebb is így másrészt pedig a farok csonkolása a kutya koordinációs képességének rovására megy. Egyébként semmi baja nem lesz ha nem vágatod le, hogy a kérdésedre válaszoljak, sőt ha levágatod begyulladhat, kiharapdálhatja, stb, főleg ha már nagyobb korában 6-8 hetesen kerül erre sor. Az én Yorkimnak nincs levágva a farka, szívesen küldök képet róla ha írsz priviben. :)

2009. okt. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
69%
Nekem a yorkimnak sincs levágatva és nagyon édes igy is!
2009. okt. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Csak az első pár napban szabad levágni! Utána már eléggé veszélyes.
2009. okt. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Egyáltalán nem okozol vele bajt, ha nem vágatod le, és szerintem teljesen felesleges is levágatni. Ha kiállításra szeretnéd hordani, ott sem jelent hátrányt a teljes farok.
2009. okt. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
Csak akkor vágasd le, amikor a magadét.
2009. okt. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó...:D
2009. nov. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!