Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha törzsköny nélkül vettünk...

Ha törzsköny nélkül vettünk Westiet lehet, hogy keverék?

Figyelt kérdés
2009. okt. 28. 07:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Lehet.
2009. okt. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
Leget,hogy fajtiszta lehet ,hogy keverék.De nem az számít,hogy milyen fajta hanem az,hogy szereted.Nekem is keverék kutyusom van.Őt imádom a világon a legjobban.
2009. okt. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

Ezért pofázzuk el minden kérdezőnek hogy inkább vegye meg 4x áron de tuti olyan kutyát kap amilyenre vágyik, és nem a szomszéd morzsijára fog hasonlíani !

Amm... Fajtiszta az tuti , de hogy Fajtatiszta e , az már kérdés!

2009. okt. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Benne van a pakliban. Szerintem várd meg még felnő és akkor lehet, hogy mutat magán valami olyasmit ami a fajtájára nem jellemző. Nem tudom pontosan, hogy hogy kell kinézni egy fajta tiszta Westinek, most csak hasból mondom, pl. lesz rajta egy fekete folt, vagy göndör lesz a szőre ilyesmire gondolok. Ha nem tér el a fajtára jellemzőktől küllemben akkor is lehet keverék, de azt már nehéz lesz bebizonyítani. Most hallottam egy történetet az egyik ismerősömtől aki Yorkikkal foglalkozik, azt mesélte, hogy egy "barátnője" vett egy Yorki kiskutyát valahonnan Pestről egy tenyésztőtől 30 E Ft-ért és amikor kiderült, hogy nem fajtatiszta akkor bevitte a menhelyre és ment az ismerősömhöz, hogy vegyen tőle egy fajta tisztát, az ismerősöm meg elküldte melegebb éghajlatra.

Most már mindegy, kár ilyeneken gondolkodni, a lényeg, hogy szeresd a kutyádat ha keverék, ha fajtatiszta.

2009. okt. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
Ha nagyon szigorúan akarjuk nézni akkor a törzskönyv nélküli kutya származása tisztázatlan, tehát gyakorlatilag keveréknek minősül.
2009. okt. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Mutass róla egy képet. Megmondom.
2009. okt. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan mindenképp keveréknek minősül, hiszen nincs törzskönyve.
2009. okt. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem lévő szólók elmodnták,igen lehet hogy keverék kutya.

Abban viszont nem értek egyet...hogy ha a westinek göndör a szőre...Akkor midnen westie szőre göndör lesz ha legépelik,és nem viszik a megfelelő kozmetikushoz,aki trimmelni tud és megtudja rendesen csinálni a kutyát.


És igen,ha mutatsz képet énismegtudom mondani neked:)

Egy westie gazdija:)

2009. okt. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

[link]

itt a link :)

2009. okt. 28. 18:57
 10/20 anonim ***** válasza:

szia

hát így a képről...

a fülei elég nagyoknak tűnnek , a westienek viszont pici,helyes."apró" fülei vannak.

így képről én még az orehátát is hosszúnak látom.

De www.westhighlandwhiteterrier.hu

a fajtastandard-nél megtalálsz midnen jellemzőt,és minden eltérő dolog "hibának"számít.

Pl.: ha a füle nem helyes,hanem lekerekített akkor az a "westie" biztos hogy nem westie.

2009. okt. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!