Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire nehéz megtanítani...

Mennyire nehéz megtanítani egy kutyának hogy hozza vissza a frizbit?

Figyelt kérdés
Úgy tudom sokat kell neki mutogatni, tanítani, hogy egyáltalán utána szaladjon, nemhogy vissza hozza. Megszeretném tanítani a kutyámnak hogy tudjak vele játszani. Bármilyen méretű kutya megtanulhatja? Mert, ált. "nagyobb" testú kutyákat látok frizbizni. Nekem meg egy közepes de inkább kisebb testű tacskó keverékem van. Már 3 éves. A labdát vissza hozza. Van rá esély, hogy ezt is megtanulja?
2009. okt. 27. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Nem mindegy, hogy milyen fajta, meg fajon belül is van, amelyik gyorsabban tanul, de van nagyon lassú felfogású is. Az én Golden Retrieveremet nem is kellett tanítani, eldobtam, felkapta és már hozta is, már csak azt kellett, hogy adja oda.
2009. okt. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

a visszahozás ugyanaz a mutatvány bármit is dobsz neki. El kell dobni neki és behívni. Szerintem menni fog.


Ha mégsem akkor írj nekem e-mail.

2009. okt. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%
hát én kutyaidomár vagyok, és a múltkor 3 év alatt sikerült, megtanítni arra hogy leüljön , de a frizbisre csak 2 és fél év kell, de gyorsabban megy ha van nálad fegyver, sok szerencsét, Béla voltam
2009. okt. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Behívás és jutalomfalat,majd sokszori ismétlés!Ennyi az egész!Napi 20perc/fél óra gyakorlás és menni fog,bármilyen fajtájú is a kutyus!

A lényeg,h tudd tanítani!Garantálom,ha ügyesen tanítod,már az első pár alkalom után visszahozza!!Jutalomfalattal bármit el lehet érni náluk!!

2009. okt. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy vosszahozza azt ugyanúgy mint a labdát. Hogy elkapja a levegőben az más.. Én azt közelről kezdtem el tanítani, de erről is vannak videók. Ha kicsi a kutyád, főleg hogy tacskó, akkor nem hiszem, hogy fog tudni akkorát ugrani hogy elkapja, de jó szórakozás. Erőltetni semmiképp nem szabad! Szoktak kicsi kutyák is, de inkább ilyen terrierek, azok nagyonak tudnak pattogni.
2009. okt. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Béla elég béna kutyaidomár lehetsz, ha egy kutyát 3 év alatt sikerült megtanítanod leülni... :/

Kistestű kutyákkal is lehet frisbeezni :) Ismerek egy lányt aki a ksitestű keverékével az országos versenyen igen jó eredményt értek el:) legyen elég annyi h benne voltak az első 3ban. Szóval hajrá, szurkolok nektek!

2009. okt. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

A tacskónál annyi a veszély, hogy gyenge a gerince, ez csúnya sérülésekhez vezethet. Így nem szabad túlerőltetni, sem magasra dobni a frizbit.

Ha labdával apportírozik (tehát van affinitása a játékhoz), akkor simán össze jöhet a dolog. Apportírozzatok frizbivel, ha ezzel is motiválható, ahogy labdával, elég csak a feje felett lóbálni, nyúlni akar majd érte. Innen már csak egy szösszenet összekötni az apport tárgyért való felugrással.

Sok sikert, biztos nagy örömed lesz benne, ahogy egy tacskó ugrándozik :D.

2009. okt. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!