Egy, a rangsorban második helyen álló, rendet tesz két veszekedő falkatag között. Ebből az egyik az alfa. Sőt, az alfát próbálja megregulázni. Ezen kívül azonban minden másban az alfa parancsol. A pozícióját nem kérdőjelezik meg a hétköznapokban. Egy másodrangú beleszólhat az alfa vitájába? Érdekes megfigyelés azonban, hogy csak akkor teszi ezt, ha az alfa türelmetlenebb volt és emiatt tört ki a vita. Máskor, amikor az alfa másképp oldja meg a nézeteltérését, abba már nem szól bele. Még akkor sem ha megy a morgolódás az alfa részéről. De ha az alfa veréssel akar megoldani valamit, amit másképpen is lehetne, akkor azt nem hagyja a második pozícióban levő neki.
2013. aug. 5. 01:22
1/9 A kérdező kommentje:
A másodrangú megvédi az omegát az alfával szemben, de nem minden esetben.
2013. aug. 5. 01:25
2/9 anonim válasza:
Az alfa idősödik már? Szerintem kezdi elveszíteni a vezéri szerepét, és a rangsorban következő úgymond helyettesíti, amikor a alfa megreng.
2013. aug. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 Salx Narval válasza:
Egy természetfilmben láttam, hogy a farkasoknál is van ilyen, mármint, hogy alacsonyabb szintű állat a társa segítségére sietett a vezérrel szemben és meg is tudta védeni. Ott azzal magyarázták, hogy alomtestvérek voltak és a vita nem a falkavezérségért ment. Szerintem az állatoknál is van olyan, hogy elismeri a hatalmat, de megvédi a családot.
2013. aug. 5. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Nekem egyszer az öreg szukám lebetegedett, akkor volt 7 éves, és ő a rangidős kutya. Átengedte addig az irányitás jogát, egy másik szukának. (ezt is ő döntötte el ki legyen). És amig lábadozott ,a másik szuka dolga volt rendet tenni a fiatalok között. Nagyon érdekes volt végigkisérni az egészet. mikor az öreg szuka felépült, folytatódott tovább minden a megszokott módon. Mondjuk ő nem konfrontálódik, nem kezdeményez, ritkán akadtak össze, viszont nem is engedi, hogy a fiatalok verkedjenek. Most már 9 éves, és még mindig tisztelik a többiek:)
2013. aug. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Kicsit elkanyarodtam a témától, de a lényeg: sokszor minden jelentéktelen szaron össze tudnak pattanni a kutyák. Igen előfordul, hogy nekiugrik az alfának. De ezek nem vérre menő verekedések. Másnap minden megy tovább, de azért érdemes figyelni.
2013. aug. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
nem csak a második hely számít,hanem az is,hogy az a második milyen messze van az elsőtől.Hogy ne legyen joga beleszólni legalább az ötödik helyen kellene állnia,mélyen az alfa alatt.
2013. aug. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Nekem ez kicsit keszekusza :D
Előszőr is emberi "falkában" (családnak hívjuk), nem igazán van alfa. igazából ez a kutyák között se olyan jellemző már. Lehet én vagyok nagyon hülye de nem is igazán értem magát a problémát meg a szitut se.
Farkasok között olyan is van hogy az alfa balra akar elmenni vadászni de a többiek valamiért jobbra mennek.. Ilyenkor az alfa a többiekkel tart hisze egyedül nem sokat ér..
de vannak különböző érdekes helyzetek. Igazából ha az "alfa" nem túl stabil akkor bármi megtörténhet.. van hogy 2-3 kutya "összefog" az alfa ellen és leváltják akár.. persze ezek mind nem túl gyakori esetek de ezek is lehetségesek..
2013. aug. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
jah látom hogy kiegészítetted magad.. úgy már érthetőbb.
Az omegát nem igazán szokta megvédeni senki ezért omega.. ha túl sok a felgyülemlett frusztráció vagy energia akkor az omeg ajánlja fel sokszor az omega viselkedést. Ettől nagyon kevesen védik be. (terápiás képzett kutyák szokták ) de képesítés nélkül nem jellemző.
Ez valszeg szitu függő és a 2.nak is van köze a balhéhoz és csak akkor szól bele.. Az meg simán lehet hogy nem látod hogy mi köze lehet hozzá ^^
2013. aug. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Az alfa lehet, hogy vezető, de nem hülye, és nem is zsarnok. Ha valamiben valaki jobb nála, akkor elismeri az erényeit - ilyen lehet például a konfliktusrendezés.
Nálunk például egyértelműen a kiskutya a vezető, de ettől függetlenül tanul az öregtől, mert elismeri az élettapasztalatát. A kutyák nem robotok, megvannak a maguk szabályai, de rugalmasan alakítják azokat úgy, hogy lehetőleg mindenkinek a legjobb legyen.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!