Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, akinek már...

Van itt olyan, akinek már volt labrador vagy golden retriever kutyája?

Figyelt kérdés

Érdekelnének a tapasztalatok,főként a jellemükről,tanulékonyságukról,mozgásigényűkről.

Melyiket ajánlanátok inkább?


2009. okt. 25. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkettő volt. Szerintem a labradornak nagyobb a mozgásigénye, de nekem a golden szebb. Mindkettő nagyon okos.
2009. okt. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

nekem most van egy golden retrieverem. nagyon értelmes és gyorsan tanul de szerintem mindkét fajnak azonos mértékű a mozgásigénye és ezeknek a fajtáknak kifejezetten nagy odafigyelésre van szükségük. nekem "jó" dolgom van mert ittvan mögöttünk a mező. de ha nincs elég mozgásinyége a kutyának akkor be is vadulhat. ezzel vigyázz!

egyépként nekem is jobban teccik a golden de ez már csak rajtad múlik!

2009. okt. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A szomszád ház is a mienk,ráadásul szemben velünk itt egy rét,tudna mozogni.És télen nem fáznak?Van egy műhely a kertben,oda bemehetne,vagy erre nincs szükségük?
2009. okt. 25. 17:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem Labradorjaim vannak és csak jókat tudok róluk mondani. Nagy a mozgásigényük, mint minden retrievernek, naponta vagy másnaponta járunk sétálni, rendszeresen viszem őket kirándulásokra is, ahol végig szabadon tudnak rohangálni, játszani. Imádják a vizet, van dummyjuk, amit a réten is dobálok nekik, imádják!:) Szeretik a többi kutya és más emberek társaságát. Enyémek gyerekekkel is kompatibilisek, soha nem volt ilyen téren gond velük. Mivel nekem nem egyke kutyusom van, nem igazán fáznak télen, összebújnak a szigetelt házikójukban és úgy alszanak. Ami pedig a tanulékonyságukat illeti, nagyon intelligens kutyusok. Idősebbik kutyum 3 hónapos korára ült, feküdt, pórázon sétált, helyben maradt. Egy kis jutival bármire rávehetők.:) Goldenem nem volt, de ők is kiváló kutyusok, hisz retrieverek.:D Remélem tudtam vmennyit segíteni.
2009. okt. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen,tudtál segíteni,nagyon köszönöm:).

Mindkét kutyus nagyszerűnek tűnik,ugyhogy már csak azt kell eldöntenem,hogy melyik szebb:)

2009. okt. 25. 18:35
 6/10 anonim ***** válasza:
én a goldent ajánlom, de figyelj arra amikor megveszed, hogy jó tenyésztőtöl vedd mert ahol mi vettük ott volt egy kis gond az biztos mert a goldenek nem ugatnak sokat(állítólag) az én kutyám állandóan ugat, és nagyon makacs és ami nagyon furcsa, hogy minden kutyára morog, de közbe csóválja a farkát magasba emelve azaz nem fél de nem is agresszív mert csóválja a farkát és felváltva nyüszít és morog. De egyépként okos, nagyon okos, de csak akkor ha csak én vagyok ott egyépként bármit akarok mutatni a barűátaimnak, hogy milyen ügyes nem csinálja meg mert a barátaimra figyel és nem rám, de egyépként minden emberrel nagyon kedves, szeretetre méltó, okos, inteligens kutya. :)
2009. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)

És a családtagokra hallgat?Szóval ha mondjuk a bátyám mondja neki,hogy ül,akkor neki is le fog ülni?

2009. okt. 26. 11:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Attól függ. Van olyan, amelyik szinte mindenkire hallgat, de az enyémek(kettő van és mind a kettő) speciel egygazdásak, ami azt jelenti, hogy engem imádnak, minden parancsomat teljesítik, de amit más mond, az semmi, és mindenki mással szemben gyanakvó.
2009. okt. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)

Gondolom az,hogy kikre hallgat neveléstől is függ,majd megpróbáljuk ugy nevelni.Amugy a golden retriever mellett döntöttem:)

2009. okt. 28. 08:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem egy 7 hónapos Golden Retrieverem van. Okos,tanulékony,idejében el kell kezdeni a tanitását.Szeret sétálni,úszni,más kutyákkal is nagyon barátságos.Nem ugat sokat,nagyon ritkán. De nagyon aranyos és barátságos,valamint okos kutya. Ajánlom. De szerintem a Labrador is nagyon kedves és okos kutya lehet,meg persze szép is.
2010. ápr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!