Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell egy 2-3hónapos németjuhás...

Kell egy 2-3hónapos németjuhász kölyöknek vonatra jegy? Elfér még az ölemben.

Figyelt kérdés
2009. okt. 24. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Elég sok ilyen kérdés van, egyszerűen nem is értem, annyit kellene megtenni, hogy megnézed a máv honlapján az utazási feltételeket, szépen le van benne írva, vagy betelefonálsz. Ide majd jönnek azok, akik úgy hallották, meg úgy tudják, aztán majd miattuk jól megbüntetnek.

A kutyának jegyet kell venni, még akkor is, ha dobozba rakod, nemhogy az öledbe. Részletesen olvasd el lent, nincs úgy hallottam, meg úgy tudom, az alább következők a szabályok.


III. KUTYASZÁLLÍTÁS


Viteldíj

1./ A kutya szállításáért élőállat-viteldíjat kell fizetni.


Kísért kutya

2./ Az utassal együtt szállított kutyáért élőállat-viteldíjat kell fizetni, függetlenül attól, hogy az utas a kutyát

pórázon, szájkosárral ellátva tartja,

kosárban, ketrecben, ládában vagy más tartályban viszi be a személykocsiba.

Különleges szabályok

3./

a/ Kutya csak a 2. kocsiosztályú személykocsiba vihető be. Egy utas legfeljebb 2 kutyát vihet magával.

b/ A 2. kocsiosztályú fülkés kocsi fülkéjébe a kutya csak az ott ülő valamennyi utas beleegyezésével vihető be. A fülkés kocsi egy fülkéjébe legfeljebb 2 utas vihet be kutyát.

c/ 20 kg-nál nehezebb, nagytestű kutya csak a személykocsi peronján szállítható.

d/ A háló- és fekvőhelyes kocsiba kutya csak akkor vihető be, ha a kutyával utazók az egész fülkét igénybe veszik.

Védőeszköz

4./ A kutyát pórázzal és szájkosárral kell ellátni.


Igazolás

5./ A kutya tulajdonosa köteles az állat egy évnél nem régebbi keletű, veszettség elleni oltási bizonyítványát magával vinni és azt kérésre felmutatni. A három hónapnál fiatalabb kölyökkutya esetében nem kell igazolást felmutatni. Ha az utas a szükséges igazolást nem tudja felmutatni, a vasút az utast és kutyáját kizárja az utazásból.


Kutyahavibérlet

6./ A havibérlettel rendelkező utas kutyája részére kutyahavibérlet kiszolgáltatását kérheti. A kutya részére kiadott bérlet felhasználási szabályai megegyeznek az utas birtokában levő havibérletre vonatkozó előírásokkal.

2009. okt. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
HA belerakod egy angyobb macskahordozóba akkor enm!
2009. okt. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Erről beszéltem. Tudsz te olvasni vazeg?


Kísért kutya

2./ Az utassal együtt szállított kutyáért élőállat-viteldíjat KELL FIZETNI FÜGGETLENÜL ATTÓL, hogy az utas a kutyát

pórázon, szájkosárral ellátva tartja,

KOSÁRBAN, KETRECBEN, LÁDÁBAN vagy más tartályban VISZI a személykocsiba.

2009. okt. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Csak azért kérdeztem,mert buszra nem kell.

De egyébként megoldódott,kocsival elvittek.

2009. okt. 26. 21:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!