Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámon egyre több sümölcs...

Kutyámon egyre több sümölcs lesz, mi okozhatja őket?

Figyelt kérdés
2009. okt. 24. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Talán el kéne vinni az állatorvoshoz.
2009. okt. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
már voltunk 2 napja, de akkor kiütései voltak mert allergiás a csirkehúsra, mint utólag kiderült, akkor is volt már 1 sümölcs a lábán, azt mondta az orvos, hogy ha nem múlik el ki kell égetni, de most már 10db is van :-S elvisszük hétfőn, de senki se tudja, hogy ezek mitől lehetnek?
2009. okt. 24. 12:06
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi az a sümölcs, nem elírás, mert látom, mindenhol így írtad. Szemölcs lehet? Ha az, akkor a legtöbb szemölcsöt (csakúgy, mint az embernél) vírusok okozzák, ezért is terjed annyira gyorsan. Valóban vagy érzéstelenítéssel leégetik, vagy pedig helyi fagyasztás után kikaparják. Ettől függetlenül, jó eséllyel visszafertőződik néhányszor, mire az utolsó szemölcs is el fog tűnni. Minél előbb vidd a kutyit orvoshoz,hogy a lehető legkevésbé terjedjen el!
2009. okt. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nálunk erdélyben így mondják, az orvos is így mondta, legyen akkor szemölcs...
2009. okt. 24. 12:25
 5/11 anonim ***** válasza:
sümölcs..irjál már magyarul egy magyar portálon..kösz
2009. okt. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nem vennéd észre, egy erdélyi MAGYAR a kérdező!


Tök jó, hogy magyar portált nézeget! :)


Amúgy meg megyénként változhatnak a kifejezések egy-egy szóra, lehet ugyanazt a szót, amit Barcson x-nek hívnak, Pesten y-nak mondják, pedig országon belül vagyunk!


Most aztán le lehet pontozni nyugodtan! :)

2009. okt. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
13:09 te beszélsz, ti a Balcsira mentek fürcsizni, s luwoljátok egymast, s én nem tudok magyarul? na mész a pic*ába :) és nem ez volt a kérdés , hogy sümölcs vagy szemölcs.
2009. okt. 24. 13:59
 8/11 anonim ***** válasza:

12:19 vagyok. Bocsánat, ha a bizonytalanságommal ilyen lavinát indítottam, tényleg nem voltam biztos benne, hogy jóra válaszolok.

Egyébként kedves arrogáns hozzászóló, tényleg nem kell ahhoz erdélyi magyarnak lenni, hogy ne értsük egymást, az egyik megyében így hívnak valamit, a másikban meg úgy. Ha éppen nem ismerjük a szót, nézünk nagyokat (ők meg miránk ugyanígy :) ).

A szemölcsre visszatérve pedig válaszoltam, remélem hamar meggyógyul a kutyi.

2009. okt. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
16:22 köszönöm szépen :)
2009. okt. 24. 22:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Én vidéki vagyok, de Pesten élek. Pont tegnap a kutyaparkban beszélgettük a kutyásokkal, hogy most jön a kölyök kutyám foga. Mondom, csorbacsík a kutya (nálunk vidéken ezt mondják a gyerekekre, mikor kihullik a tejfoguk). Senki nem értette, miről beszélek, csak feltűnt, milyen csönd lett és mindenki csak néz, mint valami űrlényre. :D

Tehát ennyi.

Nekem tetszik, hogy sümölcsnek mondja a kérdező. :)

Most is okosabb lettem, megtudtam, hogy Erdélyben így mondják a szemölcsöt. :)

2009. okt. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!