Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kultúrált lakótelepi kutyata...

A kultúrált lakótelepi kutyatartás részének gondolod a kutyapiszok felszedését?

Figyelt kérdés
mert én igen. nagy kutyás vagyok, én is tartok lakásban, de mindig felszedem utána a piszkot. van, aki 3 kutya után nem szedi fel. és oda kakáltatják mindenhova, járda mellé, bolt elé. a kutyasétáltatóra nem lehet odamenni, mert mindenhol aknák vannak, pedig az arra való, hogy játszani lehessen a kutyussal, tudjon mozogni. és odaviszi a kutyás az állatot és otthagy mindent, pedig a saját és a kutyája érdeke egy használható futtató. tegnap fél pillanatra nem figyeltem és máris beleléptem. és ilyenkor megértem azokat, akik nem szeretik a kutyásokat. ismerősömék azért nem tudtam megvenni egy lakást, mert a háztömb egyöntetűleg kitiltotta a kutyásokat, mert valaki a lépcsőházban végeztette el a kutyával a dolgot. és tulajdonképpen megértem a többi lakót. és még csak nem is kéne messze vinni, nálunk mindenütt van kutyás szemetes. ti mit gondoltok erről? nem a saját érdekünk is hogy nyugiban élhessünk együtt, anélkül, hogy üldözzenek a kutyánk miatt?
2009. okt. 24. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Aki nem bírja fölszedni a piszkot, nem kéne kutyát tartania.

Nekem kettő van, de ha netán elfogy a zacskóm, akkor is várok valami járókelőre és kérek egy zsebkendőt, hogy fölszedhessem. Addig nem megyek tovább.

Ha sötét van a parkba, akkor is fölszedem, nézem, hova kakil a kutyám és egyből odamegyek, akkor nem tévesztem szem elől a kupacot és megtalálom a sötétben is.

A futtató sem azért lett kitalálva, hogy ott lehessen hagyni a sz@rt.

Úgy hagyd magad után, ahogy találni szeretnéd...

Ez a véleményem, az utcáról is, a parkról is és a kutyafuttatóról is.

Sajnálatos, hogy egyesek cikinek vagy undorítónak találják fölszedni. De az igazi kutyások sem közülük kerülnek ki.

Az meg külön sajnálatos, hogy emiatt egy kalap alá vesznek mindenkit, bár azokat az embereket is megértem valahol, csak nem kéne általánosítani.

Engem sokszor megdicsérnek a járókelők az utcán, mikor szedem föl a piszkot és tök jó érzés. :)

És egyáltalán nem undorítóbb fölszedni a saját kutyám kakáját, mint mondjuk a gyerek seggét kitörölni. :)

Sőt kint a téren megesik, hogy összeszedjük mások után is, akik otthagyták, mert nem szeretnénk belelépni és szeretjük, ha tiszta a környezetünk. :)

2009. okt. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy fel kellene szedni mindenkinek! Nyilván, ha hígat fosik a kutya, azt nem tudja, de minden mást igen!
2009. okt. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nemcsak a lakótelepeken, kutyafuttatókban, máshol is evidensnek kéne lennie a kutyapiszok összeszedésének. Szerintem annyira tartozik hozzá a kutyatartáshoz, mint az oltások beadatása vagy a rendes etetés, alap dolog.

Volt, hogy egy anyuka megköszönte, hogy összeszedtem, de olyan is előfordult, hogy már húztam ki a zsebemből a zacskót, de azért jól lebas*tak, hogy miért nem szedem fel...

Persze, anyukák is a bokor mögé kakiltatják a gyereküket, meg mindenki mindent eldobál (cigi csikk, üvegek, zsepi, pelenka, stb.), de ez nem lehet indok arra, hogy a kutya kakit ne szedjük fel. A kutya kaki a gazdihoz tartozó szemét, ha valaki nem szedi össze, pont ugyanolyan, mint aki a pelenkát meg a cigi csikket dobálja el.

2009. okt. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutyakaki felszedése alap dolog!

De elöbb az emberek hozzáállásán kellene javitani.

Szigoritani a tisztasági szabályokat és BETARTATNI!

A kutyát szaratóval ugyanúgy mint a szemetelövel és az anyukával aki a gyerekét a bokor mögé kakilásra tanitja.

Nagyon jó lenne, ha a média minden nap minden órájában elmondaná a rádióban, a TV-ben, hogy:

Koszosak az utcák és a parkok de ha te nem dobsz hozzá mától még egyet akkor megtisztul a város.

Ha kivered az üveget a buszváróban akkor rád fogja fújni a havasesöt a szél, fázni fogsz és anyádra meg apádra több adóteher fog nehezedni és egy csomó dolgot nem tudnak majd megvenni neked.Valóban EZT akarod?

Sétáltatod a kutyádat, de a piszkot nem szeded fe. Van gyereked, vagy unokád? Szeretnél gyereket? Mi van ha egy ilyenbe belelép-beletenyerel? Gondolj az ö egészségükre! A légy rászáll az ürülékre és utána a kajádra...finom?

Ha türelmetlen vagy a vezetéskor, akkor mások életét veszélyezteted. Tudatában vagy? Ha TE nem engeded át a gyalogost a zebrán akkor ö se engedjen át téged amikor TE vagy a védtelen gyalogos?

Sokkal jobb mosolygó arcokkal találkozni az utcán, visszamosolyogni és felszedni a kutyakakit.

Sokkal jobb szólni a barátunknak, hogy ne rongáljon mert akkor kicsit jobb életünk lehet.

Sokkal jobb visszamosolyogva megköszönni az autós illedelmességét és inteni neki egyet.

A mi társadalmunk hol tart ehez képest? A kutyapiszok és a bokorkaki között....

2009. okt. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Nekunk két kutyánk van és kiskoruktol teljesen természetes, hogy felszedjuk utánuk a kutya kakit. Sajnos ezt nem csinálják még a legjobb kutytenyésztok sem.(tisztelet a kivételnek). hogy egy élô példával demonstráljam. Oktober elején Pozsonyban (Bratislava) Kutya világkiállítás volt, ahol 27ezer kutyát mutattak be, a világ minden részébol. Sajnos ott is azt kellett tapasztalnunk, hogy még azok a gazdik akiknek sokszori díjnyertes kutyáik vannak, azok sem szedik fel utánuk a piszkot, ott már nem volt hová lépni a fuvon, mert mindenutt kutygumi volt.Pedig naponta eltakarították.

Ezen az állapoton csak egyféle képpen lehet segíteni. Nálunk Szlovákiában torvény van rá, hogy lakott teruleten csak porázon lehet sétáltatni a kutyát és ossze kell szedni utánuk a kutykakit. Eleinte ellenorizék a városi redorok ennek a torvénynek a betartását, sajnos már csak nagyon ritkán fordúl elo, így a kutyások is elhanyagolják ezt. En a magam részérol szigorúan bunteném, sajnos nem minden teruleten vannak éppen ott a rendorok ahol a kutyákat sétáltatják.

2009. nov. 1. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Ki volt az a gyökér aki lepontozott? Csak nem valami olyan tuskó, aki otthagyja a járdán és a parkban a kutyasz@rt? Lepontozni azért, mert én fölszedem? A képébe nyomnám bele!

Első voltam!

:@

2009. nov. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az a baj hogy sokan "csak" egy aranyos kis szőrgombócot látnak a kutájukban amikor megveszik. Abba nem gondolnak bele hogy ez az a kis édes egyszer menő. Addig amég az emberek olyan felelőtlenek hogy az összes menhely teltházzal működik, addig mit vártok? Ha eggyes embereknek arra nincs eszük hogy ha vesznek egy kutyát, akkor felelőséggel tartoznak értük életük végéig, 10-15 évig, akkor arra lesz eszük hogy felszedjét a kutyájuk után a kakit? Sajnos nem. :(
2009. nov. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

22:03-as vagyok.

Arra én is gondoltam, amig nem volt kutyám, hogy jó lenne az ilyeneknek a ruhájába kenni a saját kutyájuk széthagyott sz@rát.

Most, hogy van kutyám?!

MÉGINKÁBB ezt gondolom és ehyszer megcsinálom amikor totál be leszek kattanva és nem gondolok a következményekre! Valakinek el kell kezdeni a változtatást, még ha eröszakot alkalmaz is!!!

Ám addig a helyes cselekvés: "Tessék, itt egy zacskó amivel felszedheted :) ...De ha nem szeded fel akkor felszedem én, s akkor az a kabátodon landol majd! Elhiszed?!"

2009. nov. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hello, olvastam a válaszokat és teljesen egyetértek mindenkivel. Nekünk október óta van kutyusunk,első kutya,nagyon kezdők vagyunk benne.DE nekünk amióta csak ki lehet vinni az utcára természetes volt,hogy felszedjük a piszkát, nem kell zacsi meg nagy felhajtás,egy zsepi és kész...

Azok akik veszik a fáradtságot és itt elolvassák a válaszokat, netán kommentálják is nyilván hasonlóan gondolkodnak, csak sajna az a baj, hogy akinek valóban szüksége lenne rá,mert nem takarít a kutyája után nagy ívben sz@rik rá,hogy témánál maradjunk...:)

Amúgy minket is dícsértek már meg miatta,de nem ezért csinálom,hanem azért mert tudom,hogy én is gyűlölöm,ha kutyakakiba lépek,netán a kutyám talál egyet és szagolgatja,stb...

Tényleg komolyabban kéne szabályozni ezt a helyzetet.De mint többen írták nem ott tart a társadalmunk

2010. jan. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!