Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik menhelyről vagy állatot...

Melyik menhelyről vagy állatotthonról hoznál haza kutyát? Miért?

Figyelt kérdés
2009. okt. 23. 06:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a Noé állatothonból. Azért, mert szerintem az a legjobb, odafigyelnek a kutyákra.
2009. okt. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Én a Rex állatszigetről hoztam haza kutyát. Nagyon szép és gondozott és az állatokra is odafigyelnek!
2009. okt. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Noé:) ott jól törödnek velük
2009. okt. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyikről,ha megtehetném(jelenleg ígyis sok van otthon). Egyébként lehet én olyat választanek ahol kevésbé van jó helyük az állatoknak.vagy mondjuk gyepmesteri telepről
2009. okt. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, hol laksz. De Kecskeméten a Mentsvár példaértékű. :) amúgy tényleg nem biztos, hogy a legszebb helyről kell elhozni, hagy szabaduljon a kényelmetlenebb helyről a kutyus. Csak alapból oda nem szívesen megy az ember.
2009. okt. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az a lényeg, hogy honnan, hanem hogy megments egy kutyát. Nekem az egyik a Pet-Áktól van, bár őt ajándékba kaptam. Viszont ha most örökbe fogadnék, olyan helyről hoznék, ahol amúgy altatás várna rá, hogy megmenthessem ettől a szörnyűségtől. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy altatással való fenyegetéssel kell ösztönözni az örökbe fogadást... Mert az a szegény állat nem tehet róla, hogy ilyen sorsra jutott. :(
2009. okt. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Bármelyikrők amelyik fel van tüntetve (szerepel) a pedigree.hu oldalon. Azok a legigényesebb menhelyek és van egy csomó kutya, amelyik éppen mondjuk a noé állatalapítvány-ban van, hogy az illatosúti "menhelyről" mentették ki. Ez minden elárul az illatos útiról, hogy a többi menhely onnan menti a kutyákat. Olvastam ingyen elvihető hirdetéseket a neten és már az a "divat" (hál'isten) hogy "civilek" is az illatos útról mentik a kutyákat (vagyis örökbe fogadják) és utána az interneten adnak fel hírdetést és próbálnak gazdát találni a megmentett kutyáknak. Szóval az illatos útra elv-ből nem mennék nézelődni, de ha arról van szó, hogy ezzel egy kutya életét megmenthetem, akkor oda mennék először, mert ott csak egy két napig "tartanak" el egy kutyát, aztán már altatják is el, ellentétben mondjuk a noé állatalapítvánnyal, ahol van olyan kutya, aki már 4-5 vagy akkár még több éve ott van. ...
2009. okt. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

12:33!

Nincsen igazad! Amit nem ismersz, arról ne alkoss véleményt! Az Illatos úti ebrendészeti telep Magyarország sintértelepei között az egyik legjobb! Azért kell onnan folyamatosan menteni, mert Budapesten van, ahol 2 millió ember él - ergo ide kerül be a legtöbb kutya, és a 94 férőhely lófasz a meglévő kóbor kutya mennyiségnek.

Tudnék neked olyan sintértelepet mutatni, hogy felváltva hánynál és kapnál rettegő rohamokat! Csak ezekről nincsen szó, mert nem Budapesten vannak.

Az sem igaz, hogy 1-2 nap után altatnak. Pont azért folyamatos a mentés, hogy ne kelljen altatni. Az Illatos út nem menhely, hanem sintértelep. 94 hely van, ha a befogó kimegy a 95. kutyáért, annak is kell hely, nincs választás! Ha altatásra kerül sor, akkor nagy öreg, menthetetlen, több százezres orvosi ellátást igénylő, vagy súlyosan viselkedés problémás, agresszív kutyákat választanak.

Nem egészséges kutya állomány leöldöklése megy ott!!

Ha nem hiszed, meg lehet nézni, utána lehet járni, fel lehet venni a kapcsolatot a mentő szervezetekkel.

Persze, vannak hibák, hiányosságok, de az állatvédelemben sokkal súlyosabb és és égetőbb problémák is megoldásra várnak, mint az Illatos út.

A kérdésre válaszolva: én pont, hogy nem jó menhelyről fogadnék örökbe, hanem vagy rossz, szegény, vidéki menhelyről, vagy sintértelepről (pl. Ózd, Dunavecse, Fadd, vagy amilyen a bezárt péceli sintértelep volt).

A Noénál, Lelencnél, Szentendrei Árvácskánál, stb. már jó helyen vannak a kutyák, a mentésre váró kutyák közül ők szorulnak a legkevésbé segítségre.

2009. okt. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

És az altatáshoz még azt kifelejtettem, hogy minden bekerült kutya 14 napig várja az eredeti gazdiját, utána adható gazdához vagy utána altatható el. Egy kutya csak akkor altatható el vagy adható örökbe azonnal, ha a saját gazdája adja le.

Az Illatos úton elaltatott kutyák száma elenyésző.

Nem a "húúúú, szerencsétlen kutyák, szemét Illatos, miért altatnak" ellen kell lázongani, hanem a sok buta, felelőtlen, naiv emberen, akik halomra szaporítják a kutyáikat, meg akik kidobálják az autópálya mellé, mert nem ugat, ugat, nem szobatiszta, szőrőzik, túl nagy lett, túl kicsi lett, nem kell már, a gyerekek megunták, szétbontja a lakást, stb.

2009. okt. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!