Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj?

Acsricsi kérdése:

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Van 1 uszkár kutyám. Szombaton epilepsziás rohamot produkált. A fejét kb. 5 percig fenntartotta. Aztán nyüszített folyamatosan. Mióta megtörtént ez az eset azóta nagyon rosszul van. Eljött az állatorvos adott be neki szurit. Nem lett jobb másnapra. Elvittük 1 ismerős állatorvoshoz. Ott nem mertek neki semmit se adni mert a szuri után nem telt el még 24 óra. És tegnap előtt óta nem iszik és nem is eszik semmit sem. Még a jutalomfalatot sem veszi el amit máskor alig tudtunk eltenni előle, hogy ne vegye észre és ne kezdjen érte könyörögni. Ma egész nap pedig nem bír járni. Az orra tiszta száraz. Mikor múltkor megszólalt a csengő mindig nagyon visított mint még soha sem. És anyukám elkezdte tapogatni és mikor a füléhez ért akkor a kutya nagyon sírt. Aztán kitakarította. Elvittük ehhez az ismerőshöz és még ő is szedett ki belőle sok turtyit. Szerintetek mi lehet a baj?

2013. júl. 18. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Az epilepszia bármely korban felléphet és sajnos nem gyógyítható. Nekünk is volt epilepsziás kutyánk, de ő az enyhébb változatba tartozott, ritkán volt rohama, pl. láncfűrész hangjától, miután tudtuk mi a baj, mindig megelőzésként kapta a nyugtatót (Sevenal) és a lehető legtávolabb a fűrésztől elzártuk, ha favágás volt.

Persze ha a csengőtől így megvadul, az már súlyos eset lehet, egész életében pedig nem élhet nyugtatókon, keress neten valamit, típusai, okai, esetleg időleges kezelése, ha van.

2013. júl. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
92%

Szia!

Mi a teendő a roham alatt? Roham közben nem sokat lehet tenni, de érdemes a rángatódzó kutya mellől minden felborítható tárgyat eltenni, nehogy a roham során magára borítsa az állólámpát, vagy a kínai vázát. Ne tegyük a szájába a kezünket (sokat megpróbálják, hogy ne harapja össze a nyelvét), mert a mi kezünk is ellátásra szorul majd. A simogatás nem sokat ér, mert a kutya úgyis öntudatlan.


Mit tegyünk a roham elmúltával? Ekkor már érdemes nyugtatgatni a kedvencünket, rá is fér, hiszen nem érti mi történt, az egészből csak annyi tudatosul benne, hogy valami nagy baj volt, rajtunk is érzi az idegességet. Ha már lecsillapodott, van időnk feljegyezni a naptárunkba, hogy mikor történt mindez, hogyan zajlott le, mennyi ideig tartott, volt-e valami előzménye. (Ezekre később már nem emlékezünk pontosan, pedig az állatorvos szeretné tudni.) Majd hívjuk fel az állatorvost, kérjünk tőle tanácsot. Roham közben azért nem érdemes azonnal segítséget kérni, mert a roham rég elmúlik, mire az állatorvos odaérhet. Ha a roham pár perc, esetleg 1-2 óra múlva megismétlődne (nagyon ritka!), akkor viszont feltétlenül forduljunk állatorvoshoz.


A vizsgálat: Ha a rohamot epilepszia okozza, akkor vélhetőleg a legalaposabb kivizsgálás is tünetmentességet mutat két roham közötti időszakban. Azonban az ilyen betegeknek csak egy hányada epilepsziás, a többinél valamely más agyi betegség váltja ki a rohamokat (pl. vírusos, baktériumos, gombás, parazitás, toxikus, daganatos stb. agyi megbetegedések), vagy más szervek betegségei (pl. májbetegség, cukorhiány, hasnyálmirigy daganata, kalciumhiány, oxigénhiány, veseelégtelenség, mérgezések stb.). Ilyen esetekben a kivizsgálás igen részletes kell hogy legyen (vér-, vizelet-, bélsár-, liquor-vizsgálat, Röntgen, ultrahang, stb.). Az epilepszia diagnózisának kimondásához kitűnő vizsgálati módszer az elektro-encefalográfia (EEG). Ez a vizsgálat az agy működését ellenőrzi. Segítségével 80-90 %-os biztonsággal kimutatható az epilepszia, valamint beállítható a gyógyszerezés. A vizsgálatot altatásban végezzük, mert 20 percig a kutya nem mozdulhat, de még csak nem is pisloghat. A kiértékelés során el kell dönteni, hogy epilepsziás-e a beteg, az agynak mely területéről indul ki a roham, vagy nincs “góc” az agyban, milyen fajtájú gyógyszertől várható tünetmentesség. A diagnózis felállításánál felhasználjuk az EEG eredményét, a tulajdonos által elmondottakat (hogyan zajlik le egy roham stb.), illetve az egyéb vizsgálati eredményeket.


Ezt most találtam remélem hasznos lesz.Ha mégsem hajlando enni akkor hivd fel az állatorvost mindenképpen/vagy vidd el...

2013. júl. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem megvadul hanem éles hangos visít vagy nem tudom. Mint ha fájna valamije. Nem tudom. De nagyon rosszul van úgy látom. Meg az egész kutya tiszta forró anyum azt mondja. Én csak bal oldalán érzem forrónak. Raktam az orrára vizes ruház meg a bal oldalára. Remélem reggelre jobban lesz mert ha nem akkor megyünk megint a dokihoz. :(
2013. júl. 18. 22:05
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Az epilepsziás roham az egy. de a füle igen csak orvosért kiált.Szóval sürgősen a fülével dokihoz. majd az lázat mér és meg is vizsgálja, hogy nincs-e más baj is a kutyádnál.
2013. júl. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én mindenképp mielőbb orvost váltanék.Attól,hogy ismerős,még nem biztos,hogy megvan a megfelelő felszereltsége és szakértelme ehhez a problémához.Lehetőleg jól felszerelt klinika kéne,ahol több doki is van,akik akár konzultálni is tudnak vagy specialistához utalni.
2013. júl. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszotokat. Adtunk most anyukámmal reggel neki fél algopyrint és most alszik. De inni még most sem iszik. De ha fel kell akkor majd meglátjuk mi lesz. Remélem jobban van. És amúgy az ismerős doki minden felszereltség megvan és szakértelem is. Azt mondták tegnap ha nem lesz jobban akkor vigyük vissza. De meglátjuk reméljük jobban lesz mire fel kell.
2013. júl. 19. 08:21

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!