Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze a...

Hogyan szoktassam össze a kutyáimat?

Figyelt kérdés
Egy németvizsla kan 6 hónapos és egy máltai selyemkutya 4éves szuka mindig összekapnak még nemannyira ismerik egymást , a német vizsla meg szagolja a másik kutyus erre megharapja mit kellene csinálnom hogy összeszokjanak?
2013. júl. 18. 00:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 2 éves domináns szukámhoz hoztam kölyök kan kutyát, és nálunk is utálta a szuka a kant, pedig az csak barátkozott. Egy idő után rájött a szuka, hogy a kölyök marad, és elfogadta. Szerintem ilyenkor az első kutya védi a területét, tisztázni akarja a határokat és azt is, hogy ő a falkavezer. Aztán majd ők kialakitják, kinek hol a helye, ki a főnök stb. Amíg nem durvul el a helyzet, szerintem hagyd őket, majd össze szoknak. Nálunk pár hónapba beletelt míg "rend" lett.
2013. júl. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Egy közös séte pozitívum mindkettő reszére,és így pozitív dologhoz kötik egymást..
2013. júl. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
hát, ha nem a máltai lenne a falkavezér akkor talán még lehetne is némi szavad, de így kétlem, maxi majd eljön a vizsla ideje és majd ő fogja gyepálni a máltait és ha a máltai venni fogja a lapot, hogy már a jó kis vezéri pozíció nem őt illeti akkor lehet megoldódik, ha nehezen fogja elviselni a "trónfosztottságát" akkor viszont állandóak maradnak a balhék mindaddig amíg a gazdi nem lesz a vezér és rendezi ezt el a kutyák között. mellesleg mikor a feltételezem kutyákkal nem szocializált máltai nekiesik a vizslának nem ártana tiltani. teljesen más módszerekkel is le lehet rendezni a dominanciát. süt az egészről hogy a máltai tipikusan el lett cseszve. remélem a vizsiből nem ilyen kutya lesz mert az elég ciki.
2013. júl. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak tökéletesen igaza van. Kell egy kis idő, amig tisztázzák, ki is a főnök. Persze majd a vizsla lesz idővel, de most arra várunk, hogy az tiszteletet adjon a másiknak.
2013. júl. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!