Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem hozza vissza a...

Miért nem hozza vissza a botot-labdát-bármit?

Figyelt kérdés
1 éves spánielünk nagyon kedves, szófogadó, és látszólag nagyon értelmes, csak az az egy, ami zavar, hogy bármit dobok el nem hozza vissza. Pontosabban érte megy, mint a szél, imádja is, csak hogy aztán nem akarja ideadni. Felkapja és vissza is jön, de amikor lehajolok, hogy elvegyem elhúzza az orrom előtt, és távolabb megy. Máskor amikor hazajövök már ott vár a szájában a labdával, de nem adja ide, csak azt akarja, hogy szaladjunk utána, vagy én nem is tudom. Mit lehet csinálni, hogy mindkettőnk számára élvezetes legyen ez a játék?
2013. júl. 15. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Fejleszteni kell az apportkészségét, illetve elnyerni a bizalmát. Tehát, ahhoz, hogy oda akarja vinni a játékot, labdát, cserébe adnod kell érte valamit. Játssz két labdával. Keltsd fel az érdeklődését az egyik iránt, majd dobd el neki, aztán a másikkal kezdj el játszani. Kíváncsi lesz rá, így ha minden jól megy, oda fogja vinni ami nála van, lerakja eléd, és ekkor te eldobod neki a másikat, vagy mikor már fut a labdával a szájában feléd, akkor dobod el neki a másikat, a lábad között hátra. Aztán szépen lassan egyre többet várj el. Minél közelebb vigye a labdát, stb.
2013. júl. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 zsuzsabazsa ***** válasza:
Úgy van ahogy az előző írta.
2013. júl. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Egyébként nem muszáj labdával fejleszteni, lehet bármilyen játékkal, amit szeret. Én pl. egy röfögős gumijátékot, sípolós gumilabdát és sípolós súlyzó alakú játékkal szoktam felváltva.
2013. júl. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!