Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyusommal?...

Mit tegyek a kutyusommal? Mért nem fogad szót kicsi kora óta?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos yorkshire terrier és bolognese keverék nagyon édes kiskutyám. Születése óta én nevelem, mindene megvan, ő a szemem fénye, imádom, de kis kora óta nem fogad szót bármit csináltam vele, nem hallgat rám. Nem marad mellettem, elszaladgál, a legrosszabb hogy el is szökik, ha hívom nem jön, bármit mondok neki, mintha megse hallaná. Pici kora óta tanítom és egyszerüen nem hallgat semmire, se ülj, se azt hogy fekszik, semmit. Mit csináljak vele, már mindent megpróbáltam nem sikerült. Ha picinek nem sikerült megtanulnia ezeket, 8 hónaposan még tanítható egyáltalán valahogy? Kétségbe vagyok esve! Segítsetek kérlek!
2009. okt. 19. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel abszolút nem vagy falkavezér,egyedül nem boldogulsz a kutyával,vidd el suliba.Ha pesti vagy,a Cerbi sulit ajánlom, a rehabilitáció-szocializáció foglalkozást.Kecseméten is van Cerbi Suli.

Ha egyik sem elérhető számodra,írj mailt nekik,segítenek.

A foglalkozás egyébként ingyenes,előre jelentkezni nem kell,odamész és beállsz.

[link]

2009. okt. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
"indene megvan, ő a szemem fénye, imádom," Nem kell elkényeztetni, Hiába akarod tanítani jól, ha közben nem te vagy a főnök. Ideje mewgmondani neki, hogy te szándékozol az lenni. Ehhez vannak iskolák, jó könyvek.
2009. okt. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tojik a fejedre.

Nem imádni kell, hanem megnevelni. A kutyának is jobb, ha te érted az ő nyelvét és ő is tudja, hogy mit akarsz tőle.

Menjetek kutyasuliba.

2009. okt. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Szerintem ezekből nézz meg pár részt, nekük nagyon hasznos volt, vagyis sikerült a kezelhetetlen kutyákat megnevelni.

2009. okt. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutyát, legyen az kicsi, vagy nagy, nem szabad elkényeztetni! Mert, akkor nem tekint majd rád falkavezérként! Ergo, nem te leszel a főnök, akitől félnie, tisztelnie kell!
2009. okt. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kérj segítset egy olyan kiképzőtől, akiben megbízol. Nekem van egy saját:) kiképzőm, ez azt jelenti, hogy nem problémás a kutyám, csak nekem nem tetszik hogy ha rángatással, és "erőszakkal" képzik a kutyát.

Bármikor kereshetem, és válaszol segít. Ezzel nem azt mondom, hogy rossz a másik nevelési módszer, csak azt, hogy nekem nem tetszik, és ha van egy, számomra jobb megoldás, akkor választom azt.

Nekem német juhászom van, és kényeztetem:) Mégis szót fogad. Szerintem a helyes kényeztetés azt jelenti, hogy amíg rendesen viselkedik, illetve nekem tetszően, addig megy a simi, játék, bújás(mert hihetetlenül bújós kutya) minden amit kényeztetésnek hívsz. Abban a percben, hogy nekem nem tetszik valami, hogy pl harapdál, vagy nem jön hívásra, akkor fogom, és otthagyom. Vége az eddigi kánaánnak, és helyette semmibe veszem. Ha megsértődik, akkor hagyom had duzzogjon. Ha akar valamit, akkor majd jön. Én nem megyek "bocsánatot kérni" majd jön ő, ha akar valamit.:)

De biztos függ a kutya mentalitásától is ám, hogy mivel érsz célt.

Azért írtam, hogy keress olyan módszert, illetve kiképzőt, akiben TE megbízol, mert fontos, hogy te is elhidd, hogy amit csináltok az úgy jó, és jó kutya lesz belőle, mert a módszert amit alkalmaztok, az a 100%-os. Legyen ez bármilyen módszer. Ha te hiszel benne, hiteles leszel a kutya előtt is.

A falkavezérség pedig átvehető, és egyébként kölyök még, legalább 2 éves koráig, persze ez nem azt jelenti, hogy nem kell szót fogadnia.

Szóval keress ismerősök között, vagy neten vagy ahol tudsz, egy kiképzőt. Beszéljétek meg, hogy milyen módszerrel tanít, és ha tetszik, akkor foglalkozzon veletek. Elsősorban veled kell foglalkozni, mert szerintem, minden kutyából azt lehet kihozni, amire a gazdi képes. Ismerd meg a kutyádat, milyen a természete, mert alapvetően minden kuty értelmes, de mindenképpen a gazdin múlik mi lesz belőle.

Szóval hajrá, és sok sikert! Még nem vagy elkésve, hidd el, jó kutya lesz belőle:)

2009. okt. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
De az elkényeztetés általában rossz értelemben van, nem? Én is sokar simogatom, babusgatom a kutyámat. De én elkényeztetés alatt arra gondolok, hogy azt csinál amit akar, a feneke alá van rakva minden, akkor kell kényeztetni amikor ő akarja, és követelni, nassoltatják, stb... Az a fajta kényeztetés amit te írtál az természetes. :)
2009. okt. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Igazad lehet..:) A kutyám (kis öniróniával) el van kényeztetve, mami kicsi szeme fénye:) De amikor akaratoskodik, akkor inkább kedvesen terelem az általam preferált irányba... :) Nálam működik, lehet nem megy ez minden kutyánál... Ha bújik, akkor csinálhatok akármit, akkor jöhet:D Igen ez természetes:)
2009. okt. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Testmozgás, fegyelem, szeretet - a kutyád hogy van ezzel szerinted veled kapcsolatban? mozog eleget? tisztel téged? Vannak belső korlátai, mit szabad és mit nem? vajon "szeret"?

Nem kötődik hozzád eléggé,mert nem néz fel rád. Ezt meg kell oldani. Te pedig túlságosan is kötődsz hozzá, mert felnézel rá. Érted? :)

csak az erőviszonyokat kell tisztázni, ami nem lesz könnyű menet, de menni fog ha elég kitartó vagy. a kutya soha nem fog emberiül megtanulni, neked kell tanulni kutyául. Kérj segítséget.

Te választottad őt, felelősséggel tartozol érte. Ő egy kutya. Vedd figyelembe, és bánj vele úgy ahogy azt megérdemli. Sok mozgás- energialeveztés, különböző feladatok- falkavezérség átvétele, és végül EGÉSZSÉGES kötődés. Sok sikert

2009. okt. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!