Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyasíppal érdemes tanítani?

A kutyasíppal érdemes tanítani?

Figyelt kérdés
Goldenem van és a tenyésztője, aki vadászik az ebjeivel azt tanácsolta, hogy síppal tanítsak meg neki dolgokat.
2009. okt. 15. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ugyanúgy, mint a klikker a nevelésben, ez is nagyon hasznos lehet, főleg, ha a természetben oktatod, netán vadásztok ahol a kutya távolabb kerül tőled, így nem kell ordibálnod, valamint a síp hangja mindig ugyanolyan, így könnyebben megjegyzi a különféle jeleket, mi mit jelent.
2009. okt. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én is próbálkoztam több kutyánál de egyik sem reagált a hangjára...mintha nem is hallanák...
2009. okt. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk az enyém felfigyel rá, ha belefújok... a tenyésztője kölyökkoruk óta használta náluk a sípot, hogy szokják...
2009. okt. 15. 22:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!A tanításnak több féle eszköze is van,köztük a síp!De a lényeg nem az eszközön hanem a módszeren múlik!!!

Ha valamit tanítasz neki akkor következetesen és lépcsőzetesen tedd!Ami még nagyon fontos a síp vagy a klikker használata azért ELŐNY mert 1-2 másodpercen belül a kutyát megtudod jutalmazni,ez fontos dolog hisz így tudja összekötni a cselekvést a jutalmazással!


I the devil,Eastern Jackpot Beagle kennel

2009. okt. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!