Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olvastam, hogy zöldséget is...

Olvastam, hogy zöldséget is kell etetni a yorkikkal! én ma borsó főzeléket fözök abból adhatok neki?

Figyelt kérdés
2009. okt. 15. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy kell? Fontos a vegyes táplálás, de azért borsófőzeléket ne adj neki. Mit kap egyáltalán enni? Ha minőségi táppal etetsz, akkor ahhoz semmi kiegészítésre nincs szükség, de nyugodtan adhatsz neki mindenféle rágcsálnivalót, csontokat, ilyesmiket.

Ha zöldséget adsz neki, azt inkább főzd bele levesbe. A hüvelyeseket kerüld, legalábbis ne nagy mennyiségben add, mert görcsöket okozhat nála is.

2009. okt. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Miért kéne?Ugyanolyan kutya, mint a többi nem elég, ha kutyatápot kap?

Feltéve ha nem tenyésztésre szánod, mert akkor figyelni kell az étrendjére, de sajnos ehhez nem értek.


Vissza a kérdésedhez, szerintem miért ne adhatnál neki, a mi kutyánk elég sokszor kapott házi kosztot, amikor nem volt itthon más.Csak akkor ne adj neki legközelebb, ha mondjuk megy tőle a hasa!

2009. okt. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
azért kell!! h kiegészítsem a táplálékát...! de akkor megkaptam a választ és köszönöm. royal canin tápot kap meg néha egy kis konzerv(pár falat).nekem ö az elsö yorki kutyusom,eddig nem volt ilyen törékeny kis kutyusom,nem hülyeséget akartam kérdezni csak szeretnék jo gazdija lenni!
2009. okt. 15. 17:14
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]

itt mindent megtalálsz :)

2009. okt. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Mért kell szegényt egyből leoltani csak mert érdeklődik?? Hogy mekkora tahó sznobok lepték el ezt a témakört istenem. És mi van ha nem táppal etet hanem főz?

Kérdezőnek: A Royak Caninban minden benne van amire a kutyádnak szüksége van ettől függetlenül nyugodtan keverhetsz hozzá neki borsót, ha szereti. Csak ne sokat, a megemésztett növényekből keletkező gázok egy ragadozónak kicsit nagyobb kellemetlenséget jelentenek. Pár kanáltól nem lesz baja, sőt!

2009. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A hüvelyeseket (bab, borsó) nem tudja megemészteni és egy az egyben átmegy rajtuk. Adhatsz neki, semmi baja nem lesz tőle, de sokat nem ér. Úgy tudom krumpliból se tudnak semmilyen tápanyagot hasznosítani és a "K" betűs (káposzta, karalábé, karfiol) se tökéletes, mert puffaszt. De azért egy kis káposzta torzsa nem fog megártani. A kiskutyám imádta a nyers sárgarépát, az almát, a banánt és kapott néhány falatnyi torzsát, vagy egy szeletke karalábét is.
2009. okt. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

hát igen nekem is kicsit tul erös volt az elsö válasz,de én ennél kicsit okosabb vagyok.nem vita indításért kérdeztem csak minden al akarok követni h egészséges kis mano legyen belöle.


A többi választ köszönöm főleg a linket,sokat segitett!

2009. okt. 15. 18:30
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

17:51

Lehet, hogy te nem vagy sznob, de hogy hülye az biztos. Egy yorki bele is halhat ha sok borsót eszik.


A hüvelyeseket éppenséggel meg tudják emészteni, csak felfúvodnak, és meghalnak. Na nem egy borsó szemtől persze.

A kukoricát és a krumplit tényleg nem emésztik meg, átmennek rajta, ha sokat esznek belőle székrekedésük lesz. A yorkinál a kevés is sok lehet.

2009. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

A modern kutyatartás gyönyörűségei. Utolsó, te egy VICC vagy. Egyik kutya sem fog belehalni egy kis bélgázba. Ne higgy el mindent amit olvasol. Tudom hogy így van, az én kutyám is eszik hüvelyes főzeléket, imádja és hasznosítani is tudja a benne lévő vitaminokat mivel monomerjeire ugyan nem tudja lebontani a hüvelyeseket de valamennyire igen. Ez egyszerűen ellenőrizhető: megnézed az ürülékét:)

Megkérdem akkor. Ki a hülye???

2009. okt. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző!

Mekkora kutyád van?


Nekem volt egy skót terrierem, és a 4 évesen zöldbabfőzeléktől pusztult el. A kisgyerekem adta oda neki. Ezt nem olvastam, ez tapasztalat.

Utólag olvastam utána.

2009. okt. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!