Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért áll fel nehezen a kutyám?

Miért áll fel nehezen a kutyám?

Figyelt kérdés

6 éves németjuhász, kinn alszik, reggel nagyon nehezen kel fel, de ha bejáródott, utána rendesen mozog. Dp-je nincs, tavaly csináltattunk csípő, térd és gerinc rtg-t és minden teljesen rendben volt.

Lehet, hogy a hideg okozza? Hiába van hőszigetelt háza, inkább egy maga ásta gödörben szeret aludni.


2009. okt. 14. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs id dp-je a közepes/nagy testű kutyáknak kophatnak a csípőizületei. Ilyenkor amíg a felállás után nem jut elég " kenőanyag" az izületbe addig fájdalmas a mozgás, tehát lassan áll fel és az első lépéseket lassan teszi meg.

Adj neki zöldkagylókivonatot, az fokozza az izületi folyadék termelését. Kaphatod porban és tablettában is. Nekem minden kutyám kapja és nincs ilyen problémájuk (a 10 éven felülinek sem)

2009. okt. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pedig ez a jelenség izületi problémára utal. A is lehet, hogy tavaly óta rosszabodott az addigi jó állapota. Még egyszer el kellene vinni vizsgálatra és esetleg más fekhelyet kellene kiügyeskedni a részére.
2009. okt. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a hideg miatt lemerevednek az ízületei alvás közben. Vigyázni kell, hogy a hideg miatt ne gyulladjanak be az ízületei. Inkább meg kellene nézetni még egyszer a kutyust szakemberrel, inkább egyszer potyára, minthogy aztán emiatt tartós ízületi problémája legyen. A kutyaházban alvásról csak annyi jut eszembe, hogy nekünk is a németjuhászunk addig nem feküdt be a házába, amíg nem sikerült olyan helyet találni a háznak, ami a kutyának is tetszett. Tehettünk be akármilyen takarítót, körbeszigeteltük stb., egyszerűen nem feküdt be. Aztán megtaláltuk az ideális helyet és beállítást, és onnantól kezdve ha hideg volt, az orrát sem dugta elő. :)
2009. okt. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A hideg miatt lelassul a keringése.Állatorvos mondta. Én is megijedtem egyik éven, amikor a kutya alig mozgott reggel. Később már virgonc volt.
2009. okt. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!