Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne leszoktatni...

Hogyan lehetne leszoktatni egy kiskutyát a rágcsálásról?

Figyelt kérdés
Mindent rágcsál. A ruhákat leszedi a szárítóról, a papucsokat rágja leginkább. Pedig van rágcsálós játéka + amit kint talál (botok stb) azt is rághatja. És néha a lábunkon a papucsot is rágja. Amúgy kinti kutya, 2 és fél hónapos szuka.

2013. jún. 24. 23:40
1 2
 1/16 anonim válasza:
Idővel kinövi. Kicsit az orrára kell koppintani, vagy rácsapni finoman a fenekére, de annyira hogy tudja hogy rosszat csinált.
2013. jún. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Thx :D
2013. jún. 24. 23:57
 3/16 A kérdező kommentje:
Az jó lesz, ha leszokik róla, mert már nagyon rossz, hogy 2x egymás után kellett kimosnom bundáspapucsot :D És a ruhákat is szétszaggatja.
2013. jún. 24. 23:58
 4/16 anonim ***** válasza:

felügyelet nélkül nem is fogja megtanulni, mihez nyúlhat, mihez nem. Gondolom, udvaron van a kiskutyád. vagy teregess olyan helyre, ahol nem éri el a kutya, vagy a kutyát zárd olyan helyre az udvaron, amikor egyedül van kint, ahol nem tud kárt tenni. Ilyen kiskutyával sokat kell lenni, hogy rá tudj szólni, ha olyant tesz, ami neked nem tetszik. Csak így tanulja meg, mit szabad, mit nem. persze, nem fog menni egy hét , sem egy hónap alatt.

A lábatokon lévő papucs rágcsálását pedig megoldod egy nem szóval és eltolod a kiskutyát.Akár olyankor adhatsz neki valami más rágcsálni valót.Szerezz be egyx valódi gyökérkefét, Gumicső darabot pl. Ezeket is szívesen fogja rágni.

2013. jún. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy elkeríteni nem tudjuk, és nem tudunk vele lenni minden percben. Már így is sokat mászkálok ki hozzá, és ha látom, hogy rágcsál valamit, akkor rászólok és eltolom. De ha nem vagyunk ott csinálja, pedig tudja hogy nem szabad.
2013. jún. 25. 00:14
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem bő egy hétbe telt, míg "megneveltem" ami a rágcsálást illeti.

* Ha láttam, hogy valamit rág, amit nem szabad, rászóltam, elfordítottam, és adtam neki mást, amit rágcsálhat (játék,plüss stb) Volt, hogy fél órán át csak fordítgattam vissza a cipőtől, míg belenyugodott a helyzetbe.

*Volt, hogy kitúrtam a cipő mellől, azaz láttam, hogy rágja, lassan közelítettem, majd ráálltam a cipőre, mutatva neki, hogy az enyém. Ez után letettem elé a játékait, éreztetve, hogy ez az övé. :D

Lehet idiótán hangzik, de megszokta, és ma már, ha rágcsálhatnékja van, a játékaihoz megy.

Nem tudtam tőle felmosni olyankor ecetet csepegtettem a felmosóra, így békén hagyta.

Vettem neki kis méretű, préselt bőr rágócsontot, amin örömmel kiélheti magát.

2013. jún. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Oké, ezek jó tanácsok, majd megfogadom, remélem sikerrel járok :)
2013. jún. 25. 00:32
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem csaptam neki semmijére, ellenben, láttam, hogy a csodálatos kutyadoki egy "tsz" hanggal inti rendre a kutyákat. Kíváncsi lettem, hogy működik ez, persze hiába hallattam bőszen a "tsz" hangot, semmi.

Aztán rájöttem, hogy a kulcs, az időzítés. Abban a pillanatban kell hallatni, és kizökkenteni a kutyát, mielőtt megkezdi a nem kívánatos viselkedést. Tehát nem pont akkor, nem utána, hanem épp egy hajszálnyival előtte. Amikor sikerült erre ráéreznem, láttam hogy működik a dolog. Azóta, ha hallja a "tsz" hangot, egyből leáll, bármit csinál.

2013. jún. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A "tsz" vagy bármi más rövid jelzés azért jó (pl kutyasíp, taps, csettintés, akármi), mert tényleg egy pillanat alatt kell "átterelni" a kutyát, ez pedig nem túl hosszú, ellenben hatásos. Sokszor hallottam hogy vannak akik nyávogva mondják hogy neeeem, stb, úgy beszélnek a kutyával mint egy gyerekkel, aztán csodálkoznak, miért nem érti a kutya, amit az emberek beszélnek. :D
2013. jún. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lábamra rontana rá játékból, határozottan megállok előtte, nagyon nyugodtan, és olyasmire gondolok, hogy nem ugrik rám, és nem az lesz amit ő akar. Olyankor elbizonytalanodik, és siránkozva keres más játékot. :D
2013. jún. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!