Létezik olyan, hogy akármennyire próbálkozik az ember, nem tudja rendbe rakni a kutyájával a viszonyt?
Kiskorától foglalkozom vele, már jó előre rákészültem a dologra. Jártunk oviba, aztán suliba, kétszer is végigcsináltuk az alapfokot, mert már az első végefelé elkezdődött a makacskodás. Volt tíz hét kötődési tréning. Etetési szabályok, kapuszabály, pórázfegyelem, stb. Minden nap sétálunk, labdázunk, klikkerezünk, órákat foglalkozom vele. A dolgok jól is mennek, egyet kivéve: a behívást. Nem picit nem megy, hanem egyáltalán nem. A kutya (egy éves, kan) akkor jön vissza, ha már lóg a nyelve és kéne neki a kaja. Egyébként ha nincs pórázon, egyáltalán nem érdeklem. Sem a személyem, sem a nálam lévő juti, sem semmi, amivel próbálkoznék. Még az se, ha elindulok haza, komolyan. Elvileg megyek majd vele középfokra, de már annyira elbizonytalanodtam, hogy nem igazán hiszem, hogy hozni fog változást.
Nyilván lehet mondani, hogy nincs ehhez az egészhez érzékem vagy sikerült beválasztani egy nagyon önfejű kutyát, esetleg mindkettő, de akárhogy is, valahogy meg kell oldanom a dolgot:S Nem hagyhatom, hogy egy egyméteres madzagon élje le az életét..
Nem igazán van ilyen. vagy technikailag kell fejlődnőd, vagy következetességben.. nagyon sok minden lehet..
Mit mondott a csopvez rólatok? Milyen lett a vizsga? Hova jártatok ? :F
Az etetési és kapuszabályt az emberek rendszeresen elrontják és dominancia gyakorlatból feladatot csinálnak, ami nem éri el a kívánt célt.
Alap fokon kötődést építenek, közép fokon viszonyt rendeznek :)
Ráadásul 1 éves a kutyád, lázad is :)
Menjetek középfokra mindenképp!
Köszi mindenkinek a válaszokat!
Diesel: Népszigetre jártunk. Az első tanfolyam végén 79p, a második végén 92p lett a vizsga. A pályán a kutya egy angyal, figyelmes, behívható, mindent megcsinál, gond "csak" akkor van, ha szabadban engedem el. Tetézi a dolgot, hogy rendkívüli módon rá van kattanva mindenre, ami mozog, különösképp a madarakra, ezt pedig egyáltalán nem tudom kontrollálni. Olyan visszajelzést kaptam, hogy a második nekifutás alatt sokat fejlődtünk, bár azért ott is hullámzó volt, hogy "otthonról" milyen híreket hoztam, na meg a terepezések általában már nem mentek annyira jól. Volt pár hét, amikor minden szuper volt, első szavamra visszajött, de aztán egyik pillanatról a másikra nullára visszazuttyantunk behívás-ügyben(mikor is a kutya szabad séta közben el kezdett üldözni egy madarat és valószínűleg rádöbbent, hogy ez sokkal nagyobb buli, mint bármi, amit velem szokott csinálni - alig bírtam hazavinni akkor). A szabály-dolog (most már) tiszta, nem vezényszavakkal tanítottam, hanem rámozdulással, tiltással felállítottam. Japán vacsoránál a közelembe se jön, földre rakott kajához eszébe sem jut nyúlni. Ha mégis okot ad rá, hogy leszúrjam valamiért, két opció van: gyengére sikerül és kiröhög, erősre sikerül és abszolút a lelkére veszi, összezavarodik és onnantól ezer év, mire újra hajlandó együttműködni velem.
Második válaszoló és Alexandra: Remélem, igazatok lesz, jelentkeztem is a tanfolyamra, csak most már a kétségbeesés kerülget, hogy hiábavaló minden eddigi erőfeszítésem...
Nyugodj meg, van ilyen. Te nem vagy elég erős és következetes, és kifogtál egy nehézesetet, aki még zsákmányos is. Az én kutyám is ilyen volt, csak még domináns is. Még a középfok közepén sem volt nagyon elengedve sehol.
De a középfokon már meg voltak a megoldásaim, csak idő kellett, meg nekem megtanulnom a hozzáállást. Kb. egy évvel a középfok után már nem is emlékeztem, hogy milyen komoly gondjaim voltak vele, és mostanra tényleg csak nevetek rajta (Asszem ősszel lesz 3 éve, hogy befelyeztük). Nekünk ösztönkontrollban rengeteget segített az ÖV.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!