Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Télen, hogy fürdik a kutyutok?

Télen, hogy fürdik a kutyutok?

Figyelt kérdés
Kutyum kinti kutya és a család nem hagyja ,hogy bent fürdessem. Most kivételes alkalommal valami bogarat összeszedett.4 hetente bolhairtózom . Mit tegyek?
2009. okt. 11. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hazsnálj spo-on bolhára, ezek a fürdetők semmit nem érnek.

Egyébként a kutyáim (kiállítási tenyészkutyák) csak kétszer fürdenek évente, nyár elején és nyár végén, mert különben tönkremenne a szőrük és nem lenne jó a bőrüknek.

2009. okt. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
*Használj spot-ont
2009. okt. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Télen semmiképp ne fürdesd a kutyát, már most sem kellene.

A bolhaírtó sampon, ha jó, akkor elég 2hetente fürdetni, és 2-3 alkalommal - azonban, ha a kutyaólat a pokrócát és a környezetét nem mentesíted a bolháktól, semmit nem ér az egész.

Bolhásság ellen a jóminőségű spot-on készítmény 3 hónapig ad védettséget. (stronghold,frontline) Jó megoldás lehet még a frontline spray.

Nyakörvből a Kill tix 4 hónap bolha és kullancsmentességet biztosít, azonban nem túl olcsó.


A kutyaólat insecticid sprayel kezelheted. ( jó a kutyára is, de a hatása rövid)

2009. okt. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sehogy. Nagyon ritkán fürdetem őket, mert az első kutyám nagyon ronda lett a sok fürdetéstől! :( Bolhára spot-ont használunk. A szőrük (annak amelikyet sokat fürdettem már nem :( ) öntisztuló. Ha mégis muszáj akkor télen bent, és utána kimosom a kádat. De nem szoktak piszkosak lenni.
2009. okt. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sehogy nem fürdetem télen, minek?
2009. okt. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Télen úgy fürdik, mint nyáron. Egyszerűen belemegy a tóba vagy a folyóba, persze csak ha nincs befagyva és nincsenek mínuszok. Amúgy otthon nem fürdetem külön, legfeljebb a slaggal lemosom a nagyja koszt, de ha megszárad, úgyis lepereg róla.
2009. okt. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kábé mint nyáron, megpróbálja elkapni a jégtáblákat a folyócskában meg a tóban. Télen egyébként nem szoktuk fürdetni úgy külön, samponnal. Késő ősszel és kora tavasszal. vagy ha nagyon muszáj, akkor kint fürdik, aztán bejöhet a melegre míg etljesen meg nem szárad.
2009. okt. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!