Mit lehet kezdeni egy félős kutyával?
Mindenekelőtt nagyon türelmesnek kell lenni. Sok időt kell a kutyával tölteni, hagyni, hogy ő kezdeményezzen, ő húzódjon először közelebb. Kedvesen kell vele beszélni, lassan mozogni, tovább kínálgatni, éreztetni vele, hogy nincs veszély. Hangoskodni, hirtelen mozdulatokat tenni, bántani, ijesztgetni tilos!
Ha azt szeretnéd, hogy más állatoktól se rettegjen, először ismerkedjen meg egy végletekig nyugodt, ártalmatlan kutyával és később jöjjenek csak az ugrándozó, "félelmetesebb" fajtársak!
*****
ehhez borzalmasan sok idő és meló szükségeltetik.
a legjobb ha megfelelő helyen rehabilitálják az ilyen kutyát. házilagos módszerrel nem biztos hogy olyan garantált eredményt hoz a dolog.
-függ a gazdi hozzáállásától ami nem egy egyszerű feladat. ugyanis elég nehéz tudni hol van az a pont amikor még határozott elvárásaink lehetnek a kutyával szemben és hol merítjük ki már a kényszerítés fogalmát ezzel hátráltatva a fejlődést.
-függ a kutyától, mennyire gyenge valójában az idegrendszere vagy csak téves berögződések következtében ilyen az állat.
-függ attól hogy a "rehabilitálás" ideje alatt milyen ingerek érik a kutyát, mi az ami már sok neki...
-függ a türelemtől. lehet hogy a kutya szépen javul, de egy nap valamiért visszaesik, így lehetséges mindent elölről kell kezdeni
szóval nagyon nem egyszerű dolog. amit tehetsz:
elsősorban ne legyen ráerőszakolva semmi. az a személy akitől fél, ne bámulja ne is beszéljen hozzá, ne vegye figyelembe a kutyát abszolút. dobáljon le neki falatkákat. eleinte csak távolra majd szépen lassan egyre közelebb. soha ne nyúljon a kutyához. mindig várja meg hogy a kutya vegye fel vele a kontaktot. hozzásimuljon megszagolja stb stb.
ha ismeretlen tárggyal állattal kerül szembe hagyjuk hogy a saját tempójában ismerje meg azt. ne nyomjuk a képébe azt a valamit hogy "hát de látod nem bánt".
a legjobb ha nagyon barátságos kutyákkal találkozik. akik megfelelően kommunikálnak. így megtanulja ezt is, illetve hogy nem kell félnie a kutyáktól. egy jó rehabos kutya pl. abszolút de nem zavar egy félős kutyát. nem furakszik a személyes terébe, nem lesi stb stb hanem körülötte szaglászva mással foglalkozva megvárja hogy a félős kutya maga nyisson felé ha arra készen áll. (ezt nem mellesleg mi emberek is megérthetnénk és pélát vehetnénk róluk).
minden olyan reakcióját amikor nem fél, ismerkedik, azt mindig dicsérni kell.
nagy vonalakban ennyi. és baromi sok sok türelem. nem szabad lerohanni a kutyát. nem szabad sürgetni sem.
kedves kérdező!
sajnos ennél (második és harmadik válasz) komolyabb válaszokat nem fogsz kapni. hiszen képtelenség egy ilyen bonyolult és összetett dolgot onlájn rehabilitálni. ha nagyon pánikolós a kutya akkor abszolút de az az egyetlen megoldás hogy valóban hozzáértő helyre kerüljön ahol megfelelően tudják rehabilitálni. nem mellesleg az ilyesmi abszolút nem pár napos dolog. sokszor hónapok is kevésnek bizonyulnak, mint már írtam nagyon sok mindentől függ a dolog sikeressége.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!