Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne leszoktatni a...

Hogyan lehetne leszoktatni a gyilkolászásról?

Figyelt kérdés
7 hónapos boxerem pár hete megtépte a kakasunkat, ami másnapra el is pusztult. Megerősítettük a kerítést, erre a napokban a kacsát ette meg, két lába és a tollái került csak elő... :-( Mostmàr csak egy tyúk van, de valahogy hozzá is beássa magát, de mivel rajta tartom a szemem, hamar lebukott. Hogy tudnám leszoktatni, hogy ne gyilkoljon le mindent, ami mozog? Mindig nem lehet megkötve, az se megoldás, viszont semmit nem ér, ha megszidom, amint lehetősége van rá, az az első, hogy oson a tyúkolba és mindig talál utat, ha nem, akkor rág, vagy kapar magának:(
2009. okt. 9. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
hát..szerintem semmit. max kutyasuli? a vérükben van ezaz ösztön.
2009. okt. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Háát, nagyon az elején kéne kezdeni.

Először is egy boxert nem köt meg az ember. Főleg nem egy 7 hónaposat.

Másodszor alap engedelmesség. Foglalkozás nevelés. Ha nem értesz hozzá (mint ahogy nem értesz) akkor kutyaiskola, ahol megtanulod hogy lehet egy kutyát nevelni.

De legalább pár könyv a kutyanevelésről.


Ide nem lehet 300 oldalt írni.

2009. okt. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Olvastam és olvasom a Kutyapszichológia c. könyvet, az engedelmességel nincs komoly gond, viszont a kertben nem vagyok mindig ott vele. A megkötés bűntiből történt, mivel más megoldást hirtelen nem találtam a problémára:( 14 évig volt előtte kutyám, de a fajtához tényleg nem értek. Suliban vajon hogy tudják rávenni, hogy akkor is "rendesen" viselkedjen, mikor nincs szem előtt?
2009. okt. 9. 19:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én bevinném a tyukok közé. Pórázon. És ott tanítanám meg neki, hogy ez tilos. Beülnék vele egy pár órára. Az orra alá dugnám a tyukot. Ha csak érdeklődik, akkor már rántás és nagy "nem szabad".

Egy befogadott kis keveréket a macskákkal szoktattam így össze, a menhelyen mondták, hogy macskát öl, nálam is habzott a szája úgy örjöngött az elején.

A macskáim ma sem szeretik, de szépen elfekszenek egymás mellett.

2009. okt. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Üsd agyon. Mást nem tudsz tenni vele. Vagy ha azt nem akarod, akkor altasd el, ajándékozd oda valakinek, vagy vidd menhelyre. Aztán pedig szerezz be egy új kutyakölyköt, olyan fajtából (egy szakértő biztosan tud ajánlani), amelyik jól megfér a baromfival, mert a boxer egyáltalán nem ilyen, annak vérében van a másik állat lefogása, megtépése, szétcincálása. A jelenlegi felállás mellett sajnos döntened kell: vagy a kutya, vagy a baromfiak.
2009. okt. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Téged kéne agyonütni, szerencsétlen hülye.

Egyébként jót írtak, vidd csak be a baromfiketrecbe és szoktasd össze őket. Ennyi. Ösztönlény, néha akkor is előfordul az ilyen ha jól meg van nevelve a kutya. Mivel arra eddig nem tanítottad, hogy csirkét ölni nem szabad. Hát kezdj neki minél hamarabb!

2009. okt. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20: 20-as téged kéne agyonötnite hülye f*sz, hogy lehet ilyet mondani...eszem megáll
2009. nov. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

20:20 Szerintem nem a kutyát kéne agyonütni hanem téged kicsi bogaram. Jól felpofozni egy baseball ütővel, aztán megtapasztalni, hogy vajon milyen érzés lehet a kutyának.

Hogy lehetnek ilyen érzéketlen tuskók a mai világban? Komolyan téged kéne jól agyonb.szni...

2011. jan. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!