Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le arról,...

Hogyan szoktassam le arról, hogy olyan hevesen reagáljon a többi kutyára? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vagy azért akar menni,mert annyira játszani akar(többnyire ez a helyzet)vagy nem tetszik neki a másik kutya és agresszívan közeledik hozzá(ez inkább akkor van mikor a másik kutya barátságtalan vele)

Nem is szívesen sétáltatom a városban,vagy ahol tudom,hogy kutyák lehetnek,és ha már meglátok egy kutyát a közelben már ver a víz! Teljesen megőrül: ugrál,nyüszít,sikogat,kitépi a karomat!

Persze én szívesen oda engedném a kutyákhoz,de azok egyből elképednek(a gazdijukkal együtt) és meg is ijednek ettől az izgágaságtól...érthető...

Sok mindennel próbálkoztam már: sokszor eljárunk a menhelyre (ahonnan ő is való)és ott szabadon játszhat a kutyákkal(a szocializáció miatt) nagyon jól elvan,imádja a kutyákat,semmi gond nincs vele.

/pont ezért nem értem,hogy akkor sétáltatáskor miért ilyen van ez az iszonyatos magatartás?!/olvasatam,hogy pórázon máshogy viselkedhetnek a kutyák a társaikkal szemben,na de Ennyire???

Próbálkoztam a figyelem elvonással,jutifalatokkal..semmi.

Próbáltunk kutyasuliba menni,de még a beiratkozást sem tudtuk kivárni,ráadásul még bunkók is voltak velünk,szóval még az életkedvem is elment.


2009. okt. 9. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
milyen fajtájú a kutya
2009. okt. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Német boxer,13 hónapos ivart. szuka

Egy igazi bohóc!

2009. okt. 9. 19:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen leszidod mikor a kelletlen magatartást gyakorolja és megdicséred ha megnyugszik, jutalomból odaviszed a másik kutyához had szaglássza meg. Ha ott megint rátör a bolondóra leszidod és elviszed onnan. Közben a kutyatulajdonosoknak elmagyarázod mi történik, hogy ne ijedezzenek. Valószínűleg hamar meg fogja tanulni, a boxerek okosak csak gyakran makacsak de ezt neked nem kell mondanom..
2009. okt. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert érzi rajtad az idegességet amikor meglátok egy kutyát. Ilyenkor teljesen "behergeli" magát. De az is lehet, hogy csak a póráz miatt csinálja ezt. Sok kutyát csak nagyon sok idő elteltével lehet pórázra szoktatni. Apukám kutyája is ilyen, tépi a pórázt eszeveszetten és persze ha elkezdi már az én kutyám is folytatja... De ha el van engedve semmi probléma nincs :) Próbálj nyugodtan viselkedni :)
2009. okt. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ő egyébként nagyon szépen sétál pórázon,okos,szófogadó,de amikor kutyát lát kikapcsol az agya,teljesen megszűnik számára a külvilág. Nem vonja semmi el a figyelmét,se a legfinomabb jutifalat,sem a játék,sem a szídás...

Az tényleg lehetséges,hogy érzi rajtam a stresszt,mert lerí rólam az ideg,talán ezen is változtatni kéne...

2009. okt. 12. 21:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kutyás ismerősőd akkor gyakoroljátok ha meglát egy kutyát és hevesen reagál akkor kezd el menni vele a másik irányba és amikor lenyugszik akkor menjetek vissza a kutyához.Ha meglátja a kutyát és nyugodt akkor had mehessen oda.Te meg legyél mindig nyugodt.
2009. okt. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajna csak egy kutyás ismerősöm van,és ő nem szereti az én kutyámat(mármint az ő kutyája),de nagyon tetszik az ötlet,úgyhogy megpróbálom rábeszélni!Köszi a tippet!
2009. okt. 12. 21:30
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ugyan ez a helyzet,én is ideges vagyok,meg úgy szintén lever a víz,amikor meglát egy kutyát,már 5 m-ről,amit még én sem látok,és addig húz,vonyít... amíg oda nem érünk,és másfele meg nem nagyon akar jönni.Amúgy a jutifali nekem se használ,se a leszidás...:(
2009. okt. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

És ugye milyen kínos?! Nálunk mindenki átmegy a túloldalra,vagy felkapja a kutyáját...olyan rossz érzés,pedig ő csak játszani akar(na)...:(

Így nem tudunk barátokat szerezni neki!

2009. okt. 12. 22:20
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
velem is ez a helyzet, sajnos az itt leírtak nem működnek. a megnyugvására várhatnék szerintem napokat is. elterelni a figyelmét nem lehet, ha arréb húzom, még akár kilóméterek múlva is vissza akar menni a másik kutyához. az a baj, h én is elrontom sajnos, mert ha húz, odaengedem egy idő után, hiszen ha nem mehetne oda, teljesen megőrül, meg engem is hülyének néznek, miért nem engedem oda a másik kutyához szegényt.. ő 3 hónapos, én a kutyaiskolától várok erre megoldást, de sajnos még nem vihetem most
2009. okt. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!