Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SoS! Tudnátok írni állatorovos...

SoS! Tudnátok írni állatorovost aki kijön házhoz hétvégén (vasárnap) is?

Figyelt kérdés

Most először fordult elő 7 éves akita kutyusommal görcsös roham jött rá(üveges volt a szeme,is).A roham,görcs elmúlt nála.Arra gyanakszunk epilepsziás rohama lehetett.

De ránk hozta a frászt,meg ő is megijedt.

Megelőzképpen tudnátok írni ügyeletes állatorvosokat akik vasárnap,hétvégén is kijönnek házhoz ha mégyegyszer ilyen történik?mert ilyen állapotban a szállítás ugye nem megoldható.

Budapesten

én a szent istván egyetemre gondoltam..de nem tudom kijönnek-e.


Ma elvisszük kontrollra a szent istvánba.Hétfőn pedig irány saját doki.


2013. jún. 9. 07:00
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Holnap megyünk sajáthoz,reméljük ki tudja vizsgálni(EKG,,ultrahang,műtétek,ki van nála írva).

Amugy felírtuk a részletesen a tüneteket:a tudata tiszta volt,első és hátsó két lába szét volt csúszva,nehezen vette a levegőt,üveges szemek,remegett(görcsös állapot),a szája csukva volt,6:30 felé kezdődőtt és 7 felé megszűnt.


ilyen volt a rohama:


[link]

2013. jún. 9. 09:46
 12/15 A kérdező kommentje:
saját videót sajnos nem tudtunk csinálni,mi is megijedtünk eléggé nemhogy videozgassunk.
2013. jún. 9. 09:47
 13/15 A kérdező kommentje:
Még az lenne a kérdésem,hogy ezeket a vizsgáltokat ekg,ultrahang egyszerre végzi el az orvos vagy fokozatosan,mennyi időt vesz igénybe,altatják-e,kell e előtte koplalás va diéta, és kb mikor lesz eredmény?
2013. jún. 9. 10:09
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem Dr. Kárpáti István eddig mindenre ugrott, mondjuk lehet hogy csak azért, mert itt lakik tőlem néhány sarokra és a rendelője is a kerületben van. Az biztos, hogy házhoz járós, de azt nem tudom hogy vasárnap elmegy e odáig. Mindenesetre telefonon biztosan szívesen ad tanácsot.

[link]

2013. jún. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
40%

6:30-tól 7-ig? Fél órán át? De ha csak negyedóra is volt.. Az rengeteg!!!


Úgy tudom, hogy ilyen rohamok alatt károsodhat az agya is, mert kevés oxigénhez jut, na most ezt nem tudom elmagyarázni. Az a lényeg, hogy minél hosszabb a roham, annál nagyobb az esélye, hogy károsodik az agya. Reméljük nem így lesz.


A gyógyszerezéssel pedig vigyázzatok! Vannak állatorvosok, akik egyből felírnak, és akkor szedheti élete végéig. De egy épeszű állatorvos és gazdi, csak akkor kezdi el adni a gyógyszert, ha a rohamok valóban sűrűn jelentkeznek!


Egy ismerősöm kutyájának mindennap rohama volt, amikor a gazdája hazaért. Nála muszáj volt a gyógyszer.

Az én kutyámnak pedig 3-4 rohama volt egy évben, élete utolsó 3 évében, így teljesen felesleges lett volna nyugtatózni! (Nem epilepsziában halt meg, más betegsége is lett öreg korára.)


Szóval csak óvatosan! Itt is látom, hogy előttem teljesen természetes módon ajánlják a gyógyszert (illetve nyugtatót, mert erre valójában nincs gyógyszer, csak a tüneteket lehet kezelni, ilyen áron megelőzni), de valójában az esetek felében nem is kell.


Nyilván ha első alkalommal látja az ember a kutyáját, akkor ijedtében nem is gondolkozik, csak gyógyszerben reménykedik, hogy többé ne forduljon elő, tudom, én is így voltam. Aztán örülök, hogy a mi állatorvosunk elmondta, hogy mi várható, mi nem, és végül nálunk tényleg nem kellett nyugtató. Annak is vannak káros hatásai a kutyákra, azért nem ajánlatos!

2013. jún. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!