Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám elég gyakran...

A kiskutyám elég gyakran hány, mitől lehet?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos, kb 1 héten egyszer hány, és olyankor egybe hányja ki a kutyakaját, lehet azért van mert nem rágja meg? hogy tudnám elérni, hogy ne csak nyelje, mint kacsa a nokedlit, hanem meg is rágja?
2009. okt. 8. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem csaum van és akkor hány, ha nem jön be neki a kutyakonzerv, vagy száraz. Általában pedigree-t kap, de ha hirtelen elfogy, csak a kisboltba tudok menni és ott mindenféle van, csak pedigree nincs.. na azt a mindenfélét kihányja, csak a házi maradék és a pedigree marad bent.

Tejet ne adj neki, próbálj meg másfajta étellel, keverj száraz kutykaját kevés konzervvel, ne legyen nagyon száraz, és változatosan próbáld étkeztetni, ne mindennap uazt, mert attól is rosszul lehet. Jobbulást!

2009. okt. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A doki pont azt mondta, hogy így kicsi korába ne nagyon variáljam neki, Acanát kap
2009. okt. 8. 14:11
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Az Acana nagyon jó táp, eszedbe ne jusson Pedigree-vel meg hasonló szeméttel etetni a kiskutyát,ahogyan az első javasolta.

Ha egy-az-egyben kipakolja, az lehet valóban a mohó habzsolástól, vagy ha evés után ugrabugrálni kezd. Hozzá kell szoktani, hogy kaja után pihenjen, ez főleg akor fontos, ha egy nagyobb testű kutyus lesz belőle felnőtt korára, mert teli hassal ha rohangál, bélcsavarodás lehet belőle.


Ha sűrűn hány, akkor lehet valami más mögötte, jobb ilyenor az orvossal beszélni, esetleg érzékeny lehet egy öszetevőre - bár akkor sztem meg sem enné, és más jele is lenne a dolognak.


Ami a mohóságot illeti: még meg kell szoknia, hogy Nálatok egyedül van, nem 6-7 tesóval, ahol aki a gyorsabb, az jut a legtöbb kajához. Nem tudom, napi hányszor kap enni, de talán az is segíthet, ha több kis étkezésre (Pl. 5-6 alkalom, persze csak ha megoldható)osztjátok el az etetést, mert akkor kevesebbet eszik egyszerre.


Egyébként kap esetleg a tápon kívül mást is enni? Kerti vagy lakás kutya? Ha kerti, és kijárhat már, nem "legeli" a füvet?

2009. okt. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
de, szokott füvet enni. Ha itthon vagyunk egész nap, akkor napi 4 szer kap kicsit, de sajna vannak olyan napok amikor előtte kell hagynunk, nem hányja ki az egészet, csak egy részét, és még friss a kaja, tehát nincs megemésztve, és csak kb heti 1X
2009. okt. 8. 15:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, így én inkább a mohóság miatti hányásra gondolnék. Ha nem eszik sok különösebben füvet, az még nem utal semmi hiánybetegségre, ráadásul prémium tápot eszik, nem valószínű, hogy bármi tápanyagból is hiánya lenne. Ha nagyon zavar a gyakori hányás, azért kérdezz rá a dokinál, de én most így láttatlanban nem aggódnék nagyon. Persze, ha sűrűsödik a dolog, vagy más "tünet" is lesz, irány az orvos.
2009. okt. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!