Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepszis tünetei vannak a...

Epilepszis tünetei vannak a kutyámnak. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
4 éves múlt most nyáron a kutyám(kan rottweiler) Eddig nem mutatkozott nála semmi jele ennek a betegségnek csak 2 éve. Akkor azt hittük megmérgezték de az állatdoki szerint nem(valószínüleg azért mondta azt,hogy ne kelljen jegyzőkönyvbe venni az ügyet. Falun lakom és félnek az emberek egy ilyen nagy kutyustól. Remélem nem mérgezés tőrtént most is. Valaki meg tudná mondani,hogy mitől lehetnek epilepsziás tünetek? Ma 4szer volt rohama. regel,du.,meg kettő az este.Alig tud állni a lábán. Mikor rohama van rángatózik és habzik a szája és van,hogy maga alá vizel. Kérlek valaki mondjon valami hasnos információt. (Holnap elviszem dokihoz,csak hátha...)
2009. okt. 5. 23:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hát ezek epilepsziás tünetek sajnos.

doki ad neki gyogyszer.

2009. okt. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Epilepszia


Az epilepszia alatt olyan idegrendszeri bántalmat értünk, amely jellegzetes, ismétlődő görcsrohamokban nyilvánul meg. Kutyák egyik leggyakoribb idegbetegsége, macskáknál jóval ritkábban találkozunk vele. Oka ismeretlen, feltételezhető a genetikai eredet. Egyes fajták (golden retriever, labrador retriever, uszkár, német juhász, tacskó) kifejezetten hajlamosak a betegségre, de bármely kutyánál jelentkezhet. Egyes esetekben a betegség kialakulása visszavezethető az agyvelő gyulladásos, esetleg traumás eredetű károsodására.


A görcsöket kiváltó hatások között szerepelhet többek között a stressz, a félelem, a kifáradás, erős fény vagy hanghatás, időjárás változás, de spontán, akár alvás közben is kialakulhat a roham.


Az epilepszia lefolyása különböző súlyosságú lehet. Enyhébb esetben a kutya hirtelen elveszti egyensúlyát, támolyogni kezd, lerogy, majd az oldalára dől. Rövid időn belül felkel, de mozgása bizonytalan, szeme ijedt, tekintete zavart. Súlyosabb esetben a roham szinte villámcsapásként éri a kutyát. Az állat az oldalára vágódik, teste megmerevedik, végtagjaival futó mozgásokat végez, pupillái kitágulnak, feje és nyaka teljesen hátrafeszül. A rágóizmok rángása miatt a kutya szája habzik, ajkait és nyelvét véresre haraphatja. A roham alatt nyöszörgő, vagy akár sikító hangot hallathat, bélsár- és vizeletürítés is előfordulhat. A roham pár másodperctől maximum néhány percig tart, de ez a gazdi számára jóval hosszabb időnek tűnhet.


Az epilepsziás görcsök jelentkezhetnek ritkán, havonta, esetleg félévente, lehetnek azonban akár naponta többszöriek is. Jelentkezhetnek a görcsök rendszertelenül, más kutyáknál azonban rendszeres időközökben lehet számítani a roham kialakulására.


A roham alatt a legfontosabb, hogy a kutyát a sérülésektől megóvjuk, ezért óvatosan meg kell fogni a fejét, hogy ne ütődjön a földhöz, vagy a környezetében lévő tárgyakhoz. Soha ne nyúljunk ilyenkor a szájába, mert öntudatlan állapotában nekünk is komoly sérülést okozhat. Egy pár cm átmérőjű fadarabot, vagy egyéb alkalmas eszközt célszerű ilyenkor kedvencünk szájába tenni, megakadályozandó, hogy saját nyelvét elharapja. Roham után gondoskodni kell arról, hogy kedvencünk egy-két órát nyugodt, lehetőleg elsötétített helyen pihenhessen.


Ritkán jelentkező görcsök esetén nincs szükség gyógyszeres kezelésre

2009. okt. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Csak annyit írnék, hogy nehogy bármit a szájába tegyél! A nyelvét ígyis-úgyis elharapja, viszont a fadarab kitörheti a fogait.
2009. okt. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
az orvosoknak fogalmuk sincs, hogy miért alakul ki epilepszia akár embernél, akár állatnál. idegrendszeri zavar. gyógyszerrel szinten tartható, tünetmentesíthető.
2009. okt. 6. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat. Semmi esetre se teszek semmit a szájába. Szegény most is lent fekszik a kertben mozgásképtelen. Adtam neki tejet és Seduxen-t(nyugtató). Felhívtam az állatorvost az imént,mire a válasza az volt,hogy el kell altatni. Én természzetesen nem szeretném. a doki szerint azért kell,mert hogy ennyi rohama volt agykárosodást szenvedhetett és akár meg is támadhat minket. Sajnos ugye volt már 2 évvel ezelőtt is ilyen súlyos a kutya baja és abból is úgymond felépült. Mindenesetre kitartok az mellett,hogy felépül é nem kell majd elaltatni.
2009. okt. 6. 07:10
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Látatlanban az orvos nem tudja megmondani, hogy szenvedett-e agykárosodást.

Az én egyik kutyám is epilepszás, sok rohama volt, mire sikerült a megfelelő gyógyszert megtalálni és beállítani nála. Ezóta 6 év telt el és teljesen rohammentes.


Az epilepszia speciális tudást igényel, az én állatorvosom nagyon jól felkészült, mégis inkább azt mondta ezzel vigyem a kutyát az Egyetemre, mert ott vannak a legjobb specialisták.

Szerintem az állatorvosodnak fogalma sincs az epilepsziáról, ezért akar altatni.

2009. okt. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Meg kell gondolni,hogy esetleg nem kell-e orvost váltani? Lehet, hogy még nem is volt dolga epilepsziás kutyussal, és egyszerűbb az altatás. Most már nagyon sok féle gyógyszer van, amivel kezelni tudják a betegséget, de addig kell utána járni amíg eredményt nem érünk el. Aki imádja a kutyusát, az mindenképpen végigjárja ezt az utat, és ahogy olvasom, te éppen ilyen vagy.

Még valami: ne haragudj, nem akarlak megsérteni, és másokat sem, de sajnos az a tapasztalatom, hogy falun nem adnak sokat egy állat életéért(tisztelet a kivételnek), nekik csak egy a sok közül. Pláne, ha még rosszat is gondolnak róla, pl. hogy vad, és már az "ő" fajtájáról sok rosszat hallottak. Ha valaki máshogy gondolkozik, azt általában lenézik. De bízom benne, hogy valamikor megváltozik ez a szemlélet.

2009. okt. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak akkor volt ilyen amikor nagyon lázas volt.

Pontosan olyan volt mintha epilepsziás lenne rángatózott nyüszített, habzott a szája és több roham is volt.

Hála istennek neki csak gyulladás volt a szervezetébe, ami magas lázzal járt, és végül is lázgörcs volt és nem epilepszia.

2009. okt. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lett a kutyáddal? Ne hallgass a dokira semmiképpen, nézesd meg másikkal is. Az epilepsziára van gyógyszer, amivel tünetmentessé tehető a kutya, vagy minimálisra csökkenthető a gond és tud élni tovább boldogan veletek. Gyógyulást!
2009. okt. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
nekunk is az egyik kutyank(maltai)az.sajna meg a gyogyszer se segit sokat.vigyazni kell ,hogy a tudeje tiszta maradjon rohamok utan mert az elviheti(mi tegnap hoztuk haza a korhazbol emiatt)szoval ha hallod ,hogy horog v sipol,szaladj vele a dokihoz.
2009. okt. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!