Most akkor honnan vegyek kiskutyát?
1 hónap múlva, a szülinapomra szeretnék egy kiskutyát. Több bichon havenes tenyésztővel beszéltünk már, és a legolcsóbb is 120 ezer lett volna, amit most nem tudunk kifizetni. Sőt, még ha kitudnám, akkor se akarnám, mert nem fogom más hobbiját fizetni, meg nem akarok vele kiállításokra járni.
A kérdésem az lenne, hogy ha ismertek olyant, akinek most kb 4-5 hetes bichon havanese alma van, hogy kb. június 15-20-án el lehessen hozni, és lány, és ismeriket, hogy becsületes, egészségesek és szépek a szülők, meg a kicsit is, akkor léccives linkeljetek hirdetést, vagy telefonszámot.
Nem akarom expresszről venni egy beteg kiskutyát 10 ezerért, aki 2 hét múlva meghal, de most maximum 40-50 ezer forintot tudnék rákölteni. Ötletek?
Kedves kiscsillag, egy tenyésztő nem elleti évi 2-3 alkalommal a kutyáit.
Általában évi max 1 almot hoz 1-1 szukától. Nagyon ritkán 2 év alatt 3 alom ugyanattól a szukától. Utánna viszont 1 év szünet. Az meg csak hab a tortán, hogy max 6 éves kurukig hagyja a szukát vemhesűlni!
És soha nem ellenek egyszerre :D
Sőt, mivel a legtöbb szuka csak másfél-két évente ellik, így baromira nem tud otthon ülni az emberke, mert ha a te fejeddel gondolkozunk ,akkor épp nincs is bevétel.
Egy nagyon okos kiképző (és tenyésztő) leírta már ezt:
...miért is nem lehet tenyésztésből megélni?
A tenyésztő megveszi a szukát: 70.000,- Ft-tól 2000 Euroig (500.000,- Ft.)De maradjunk csak a 70 ezres kategóriánál.
Szuka felnevelése 2 és fél éves koráig:
- Oltások, féreghajtás, kullancsriasztó, vitaminok 50.000,- Ft.
- Táp (kutya méretétől függő, vegyünk egy közepes termetű, 20 kg súlyú kutyát) 150.000,- Ft. (Ugye, hogy nem is a kutya vételára a sok?)
- Szűrővizsgálatok: 35.000,-
- Kiállítások, tenyészszemle: Na ez egy feneketlen pénznyelő, attól függ, hány kiállításra vittük el a kutyát, hányszor mentünk külföldre vele stb. Átlagosan kiállításonként 10-15 ezer forintot számolhatunk, ha csak itthon megyünk, de külföldre ennek sokszorosa az útiköltség miatt. Vegyünk mondjuk 15 kiállítást és tételezzük fel, hogy nem egy kutyát viszünk, így az útiköltség kevesebb. Így sem jön ki a buli 300.000,- Ft alatt.
-Fedeztetés előtti állatorvosi vizsgálatok: 20.000,-
- Fedeztetési díj: (általában 1 kölyök ára, pl. mint amennyiért a szukát vettük) 70.000,- Ft. - Külföldi fedezés vagy spermabehozatal esetén az utazási-szállítási költség: 100-300 ezer Ft, de lehet ennek többszöröse pl. egy tengerentúli kan esetén. Vegyünk egy kedvező esetet: 100.000,- Ft. Születik mondjuk 6 kölyök komplikációmentesen, tehát nem kell külön orvosra költeni.
- Szülés utáni orvosi vizsgálat: 5.000,- Ft.
- Kölykök oltásai, féreghajtása: (kölykönként 3 oltás, féreghajtás) 30.000,- Ft.
- Kölyöktáp: 40.000,- Ft.
- Törzskönyv, chip, állatorvosi vizsgálatok: (kölykönként 8000 Ft) 48.000,- Ft.
Ez összeadva: 878.000,- Ft. ez az egész alom és a szuka tartásának,nevelésének, szűrésének stb ára.
Egy kutyát a tenyésztő megtart, 5-öt elad (350.000,- Ft bevétel ez 70.ezer ft*5), akkor a végeredmény 528.000,- Ft ráfizetés volt. És persze maradt két szép kutyánk.
A kutya a hátralévő életében
- megeszik még 12 év alatt: 720.000,- Ft értékű tápot
- állatorvos, oltások, féreghajtás, vitaminok, kullancsirtó: 150.000,- Ft.
- fedeztetési díj és a kiskutyákkal kapcsolatos kiadások - ha nem számoljuk az inflációt - később sem változnak.
Ezek együtt: 343.000,- Ft, amennyiben ismét 6-os alommal számolunk.
Természetesen ha a szukát érdemesnek tartotta a tenyésztő újra fedeztetni, megint csak megtart kiskutyát, marad 5 eladott kutya.
Tehát a fennmaradó 12 év és még két alomra ráköltünk 1.213.000,- Ft-ot. És eladunk 10 kiskutyát 1.000.000,- Ft-ért.
Így a későbbiekben már "csak" 213.000,- Ft-ot fizettünk rá.
Nem beszélek itt azokról az esetekről, ha a szukától nem kívánunk több almot lehozni (mert pl. telített a létszám és nem tudunk új kiskutyát bevállalni), vagy ha komplikációk merülnek fel a vemhességnél, szülésnél, többször kell utazni külföldre, mert első alkalommal nem sikerült a fedeztetés. Esetleg a kutya sok kiállításra jár külföldre is, vagy a fedezésért sokkal többet kérnek, mint itt számoltunk. És persze nem minden fajtánál van 6 kiskutya, egy kisebb testűnél nem ritkaság, hogy csak 1-2 kiskutya születik vagy marad életben. És természetesen nem adtuk hozzá a kutya tartási költségeihez a méltó búcsút. Nem mindenkinek van lehetősége a kertjében eltemetni elhunyt kutyáját.
Egy hamvasztás vagy kisállat-temetőben elhelyezés 60-100 ezer forint.
Természetesen ettől kisebb eltérések előfordulhatnak, ám a lényeg látható: ha a kutyánknak mindent megadunk, ha törekszünk a minőségre és a tisztességes állattartásra, az összegek nagyjából így alakulnak.
hát te kicsit elvagy tévedve,de mind1 -.-
vegyél csak olcsón kutyát,de ha majd vmi baja lesz,ne ide gyere kérdezősködni,mi szóltunk,hogy olcsó szaporítós kutya beteges..de a drága nem kellett..fontosabb,hogy szülinapra pontosan meglegyen...
képzeld el nekem van egy álom kutyám ami 150 ezer ft körül van és 2-3 év múlva fogom megvenni,amikor is vagy 200 ezret összegyűjtök,hogy megvehessem a kutyát plussz legyen pénz az oltásokra, felszerelésekre..
Én nem támogatom a szaporítókat,mondjuk az álom fajtámból 5 -6 kennel ha van M.O-n :D
Amúgy igen fontos az első 2 hónap ettől függetlenül 6-7 hónapos koráig napi 4x-5x le kell vinni mert nem tudja sokáig tartogatni,a miénket legalábbis 7 hónapos koráig 5x vittük le és utána álltunk át a 3x-i sétára..
azt ne hidd,hogy egy 4-5 hónapos havanese napi 3x-i sétával beéri,mert tévetsz..tele fogja pisilni az egész házat!
ja és havanese-ünk van..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!