Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám rászoktatni a...

Hogy tudnám rászoktatni a pórázra? Rá lehet eggyátalán?

Figyelt kérdés

Befogattam egy pulikutyát az utcáról elvittem álatorvoshoz és 1 éves volt (mostmár 2).Szerintem régebben verték vagy nemtudom mert ahogy meglátja a pórázt már menekül be a kocsialá,rátudom valahogy szoktatni vagy már nemlehet?Ha igen,hogy?


UI:Azért irtam ,hogy mostmár 2 mert csak most találtam rá erre az oldalra és azóta eltelt 1 év.


2009. okt. 4. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Rá tudod nagy türelemmel csak ha tényleg avval verék, próbáld meg úgy hogy nálad van a póráz, de ne akard rárakni csak legyen nálad és valami jutalom falattal jutalmazd meg ha odajön hozzád. és így előbb utóbb megszokja hogy a póráz nem rossz. Olyan dolgot kell választanod, ami nála beválik a póráz tekintetében egy a lényeg egyenlőre ne akard rárakni, az majd egy következő lépés.
2009. okt. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
nem b.z.d meg nem lehet hogy lehet ilyen hülyeséget kérdezni hogy eggyáltalán rá lehet e? miért még nem láttál porázzal sétáló kutyáty?
2009. okt. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha az a megérzésed, hogy pórázzal verték, akkor bizony nehéz a feladat.

Bízik benned a kutya, jó a kapcsolatotok, te vagy a falkavezér?

Ha igen, akkor neki lehet látni. Ha nem, akkor az előbbiek megszerzése, megerősítése az elsődleges cél.

A fő feladat, hogy megmutasd a kutyának, a póráz nem rossz dolog, és nem bánt. Ha valamivel motiválható (labda, jutifali), akkor kösd össze a kettőt akármilyen formában. PL. úgy dobod el a labdát, hogy a kezedben van közben a póráz, vagy csinálj nagy hurkot a pórázból, és a jutifalit csak úgy érje el, hogy át kell tennie a fejét a pórázon (de ne húzd rá a pórázt!)

Esetleg ha benn fekszik a házban, guggolj le elé, mintha megsimiznéd, és rakd rá a nyakára fojtóra (csinálj hurkot a pórázból), majd távolodj el, engedd el a pórázt. Úgyis kijön házból, és lerángatja a nyakáról, de ezzel szokja az érzést, hogy valami van a nyaka körül. Ha ezt többször megcsinálod, és kijön úgy egyszer a házból, hogy csak húzza a nyakában a pórázt, de nem veszi le, akkor óvatosan megfogod a póráz végét, lehetőleg úgy, hogy laza maradjon, jutifalival próbáljatok elindulni. Ha rángat, guggolj le vele szemben, nagyon finoman húzd magadhoz (hát ha a földön vergődik, akkor nem :)), dicsérd meg.

Nyakörvet tudsz rá tenni? Ha igen, egy hámot jó lenne rávarázsolni. Ilyen kutyáknál kezdetnek azért jobb a hám, mert nem húzza a nyakát és kevésbé tud vergődni.

Sok szeretettel, türelemmel fog csak sikerülni, minden napos gyakorlással. Csak úgy fog sikerülni, ha a kutya is akarja. Erőszakoskodni nem érdemes, mert az negatív megerősítés a pórázzal szemben.

Pontos recept nincs, minden kutyánál egyedi, leleményes megoldásra van szükség, amit mindig az adott szituációk hoznak.

2009. okt. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen jókapcsoltaunk van 1-2szer rátuttam rakni a pórázt de akkor az ínnye kivérzett mer annyira leakarta rágni ugyhogy inkább levettem.És ha valamilyen kötélféle közeledik hozzá azonnal elszalad,ahogy meghalja a csörgését.Nagyon nehéz feladat áll elöttem.De a másik kutyámat rendszeresen sétáltatom és ha látja,hogy ő neki sincs semmi baja vele akkor az segít?
2009. okt. 5. 06:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Ra persze!1,2 hetig porazzal setaltatod es megszokja azt :)
2009. okt. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
... ez mind szép és jólenne... csak kezdjük ott,hogy odáig se jutok el,hogy rárakjam a pórázt:S
2009. okt. 5. 17:17
 7/9 anonim válasza:

Szia!

Hát igen nagyon nehéz az ilyen feladat, de ha verték vagy ilyesmi akkor még nehezebb a dolog, ugyanis adnék egy tanácsot, ha nem bírod rá rakni a pórázt akkor próbáldd meg úgy hogy eldugod valahova a pórázt a zsbedbe vagy ilyesmi és ha már a közelbe van a kutya akkor szerintem könnyű lenne rávenni aztán ha rajta van a póráz akkor, próbáld meg úgy hogy nagyon simogatod és türelem aztán próbáldd egyre jobban jobban erre szotatni és hidd el jó lesz!! Az én kutyám már póráz nélkül megy néha kíséret nékül is!! De azért legyen szerencséd!! Szia!! :))

2009. okt. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Igen, szerintem igen segítene, ha a másik kutyádat meg látná hogy sétál, igen és ez nagyon nehéz feladat, amúgy sikerült már? :)) Üdv: Vivi (Sok szerencsét)
2009. nov. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem:S Egy re rosszabb,most már félelmébe morog rám,pedig nem is bántottam... Lehet el kéne vinni valahova,hogy ott szoktassák rá.
2009. nov. 8. 13:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!