Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van hogy border collie...

Miért van hogy border collie és golden retriever kutyáim összekülönböznek?

Figyelt kérdés

Eddig nem nagyon volt gond egyikükkel sem. Viszont pár hete azt látom folyton összeverekszenek... Hiába szedem szét őket, pár percen belül újra egymásnak esnek(nem játék, mert látszik, hogy komoly a dolog). Különzárni nem akarom őket, mivel akkor nem tudnék egyszerre foglalkozni velük és valamelyik hátrányban érezné magát.

A goldenem egy 6 éves szuka, okos BH2 vizsgás vadász eb. Szinte mindent feltétel nélkül megtesz, párommal vadászni is jár. A szocializációval sem szabadna gond lenni nála, mivel jó formán kutyák vették körül nap, mint nap.

A borderem pedig egy 3 és fél éves szuka, szinten BH2 viszgás, itt-ott terelni járok vele. Bújós kislány, és rettentően okos, gyors felfogású. A szocializáció úgyszint nem szabadna hogy gond legyen nála, mivel kutyasuliba is járunk/tunk és jó párszor szoktam vinni hosszabb sétára, kutyás barátokkal.

Akkor mitől lehet, hogy neki mennek egymásnak... talán a kisebbik provokálhatja ki, mert úgymond feljebb akar kerülni a "ranglétrán" ?


2009. okt. 3. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Nem lehet, hogy féltékenyek egymásra? Az én egyik kutyám akkor esett neki a másiknak, amikor nem vele foglalkoztam.
2009. okt. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tartom kizártnak,hogy a falkavezérségért megy a küzdelem.
2009. okt. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Ivartalanítva vannak? Ha ivarosak, tüzelési időszakban a szukáknál jellemzően nagyobb az agresszivitás.

Lehet rangsor dolog is. Melyik volt eddig a dominánsabb? A gyengébb lehet, hogy át akarja venni az erősebb helyét, ezért verekszenek.

A családban változott valami? Új családtag, nagy veszekedés, stb.? Az is előidézhet falka megborulást.

Nem a rossz szocializáció az oka, ez az írásodból is kitűnik, hogy jó dolguk van.

Keményebbre kéne egy kicsit fogni őket. Verekedésnél dörgedelmes szidás, kevesebb kedveskedés, szeretgetés egy ideig, esetleg falkából való kizárás. Ezzel érzékelteted, hogy neked nem tetszik a dolog, és a "szigorúságoddal" erősíted a falkavezéri pozíciódat, ezáltal a falkát is.

2009. okt. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is 2 szuka van, és nagyon ritkán, de kóstolgatják egymást. Pontosan nem tudjuk miért, figyeljük, mikor ugranak. Szerencsére nem túl komoly, eddig karcoláson kívül nem folyt vér.

1) tüzelési időszak van, sőt, akkor is feszültebbek, ha nekem van meg.

2) féltékenység, hogy melyik legyen hozzám közelebb. A férjem a falkavezér, ha Ő van velük nincs erőfitogtatás, de a kutyák között még nincs eldöntve a rangsor.

3) A kisebbik izgága örökmozgó, mindenért morgolódik, Ő az idősebb 1 évvel. A nagyobbik egy békés nagy bamba, sokszor játszani szeretne, amit másik nem dijjaz, ezért morog. Egy darabig megy a morgolódás, aztán elszakad a cérna és egymásnak ugranak.

Érdekes módon csak akkor mennek egymásnak, ha ott vagyok, vagy tudják, hogy figyelem őket. Nagy a gyanúnk, hogy én vagyok az ok a balhéra. Meg sem próbálom szétválasztani őket, egyszerűen bemegyek a lakásba és vége a mérközésnek.

2009. okt. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Rangsor. Egyikük más sorrendet tart helyesnek.

Hagyni kell eldönteni - szerintem.


Szétválasztani helyesen pedig két emberes: a két(-két) hátsó láb egyidejű megragadásával hátrafelé elhúzni (méterekre) egymástól a kutyákat, közben, ha kell fordulni, hogy az esetleg harci módba pörgött kutya nem tudva, hogy nem (a) másik kutya támadott hátulról, vissza ne tudjon harapni. Vagy, ha nincs segítő, de esetleg póráz, nyakörv az egyiken, akkor azt kikötni és a másikat elhúzni.


A későbbiek során a gazda részéről célszerű a kutyák közti rangsort szem előtt tartani, mert náluk nincs demokrácia (mégis igazságosabbak, nem bosszúállók, stb).

2009. okt. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogy van alfa hím, úgy van alfa nőstény is. Ha nem ivartalanítod őket, amit megértek, mert komoly kutyások vannak ez a probléma fenn fog állni. El fog dőlni a dolog, jó esetben vér nélkül.

Viszont ahogy az előttem szólók is írták, fokozottan figyelj rá, hogy mindkettejükkel ugyanannyit foglalkozz!

2009. okt. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

én is megerősítem az előttem íróknak!

Ha tüzelnek még ráadásul akkor még nagyobb a rivarizálás hogy kié legyen a több hím!

2009. nov. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!