Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszam? Melyik a...

Melyiket válasszam? Melyik a legideálisabb? Lent írom.

Figyelt kérdés
Elég gázos környéken lakok. Sok a rossz indulatú ember (magyar, roma egyaránt, de a romából több... még az idős emberekbe is belekötnek, cuppognak a kutyának, kötekednek gondolom nem kell ragozzam.) Van egy 3 éves Staffordshire-Boxer keverék kutyám de ő nagyon barátságos mindenkinek örül bármilyen szándékkal jön felém az ember.Imádom a kutyákat. Szeretnék mellé egy kemény de velem és a családommal gyengéd és szófogadó kutyát és jó személyvédő legyen, védjen mindenképp ha arra kerülne a sor.Szeretek túrázni és bírja a kutya, egészséges fajta legyen. Bordeaux-i Dog, Argentin Dog és a Cane Corso fordult meg a fejemben. Rajongok mindegyik fajtáért. Ti melyiket javasolnátok?
2013. máj. 19. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:

az a baj tudod, hogy mivel van már egy idősebb kutyád, nem biztos hogy az új "markánsabb" kutya ki fog vele jönni, még ha kölyökként hozod el, akkor sem :/ mivel lesz előtte egy idősebb kutya "példaként", ő is ilyen kis tutyimutyi kutyus lesz, ha meg ezt kineveled belőle, akkor a mostani kutyusodra fog rátámadni :/ általában ezért nem tartanak őrző-védő kutyából többet (pláne ha a másik lényegesebb később kerül oda) mert természetükből adódóan egyszerűen nem tudnak kijönni egymással, főként egy őrző-védő egy akármilyen másik kutyával.. pláne hogy az a kutyus téged már nagyon megszeretett, és most odavinnéd az új kicsit, teljesen kikészítené, mert fél attól hogy az újat jobban fogod szeretni mint az idősebbet, és ezért elkezd vele agresszív lenni s:

sajnos rengeteg, sőt számtalan ilyen példát láttam, nem tudom igazából mi lenne a jó, de ezen mindenféleképp érdemes lenne elgondolkodnod.. vagy esetleg a mostani kutyádat kéne egy kicsit megnevelni, még 3 éves, szerintem simán bele lehet vinni egy kis "agressziót".. olvasgass utána, szerintem lehetséges.

remélem tudtam egy kicsikét segíteni :/

2013. máj. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát van benne valami... Köszönöm Szépen a válaszod :)
2013. máj. 20. 09:48
 3/3 anonim ***** válasza:

előző válaszoló vagyok:

vidd el egy kutyaiskolába, csodákat lehet tenni egy 9-10 éves kutyussal is, nemhogy egy kis 3 évessel :)

szerintem megtanulja majd amit kell !

sok sikert :))

2013. máj. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!