Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nevelhető szobatisztasá...

Hogyan nevelhető szobatisztaságra egy nagyon fiatal kiskutya?

Figyelt kérdés
Néhány napja egy kb hathetes kiskutyát találtunk az országút mellett, nagyon távol minden lakott helytől. Befogadtuk, lakásban fog élni, talán néhány hónap múlva kerül kertes házba az idősebb kutyánk mellé. A gondozásban, és a nevelésében van már tapasztalatom, mert évek óta vannak kutyáink. De ők valamennyien kertben nőttek fel, és ott éltek. Fogalmam sincs, hogy egy ilyen kicsi kutya szobatisztaságra nevelését mikor, és hogyan kell elkezdeni? Előre is köszönök minden jó tanácsot és segítséget.:-)

2013. máj. 12. 00:07
 1/1 anonim ***** válasza:
ne feledd el, hogy amíg ilyen pici nagyon pici a húgyhólyagja is és mivel többször eszik, nagyon sokszor kell kivinni, hogy ne legyen baj! egyébként röviden: legyél kint vele amennyit csak tudsz, ha végzi a dolgát dicsérd nagyon, ha otthon becsinál "nem szégyelled magad?". nekem a legutóbb lakásban nevelt kutyámmal az volt, hogy mikor elhoztam lementem vele a nyaralónkba pár napra, ami ugye keretes ház, és ott ki is kérte magát már 2. naptól, amint hazaértünk soha többé nem pisilt/kakilt be. azért jó a kert, mert ha látod, hogy kell neki 10 mp múlva már kint van, de egy lakásnál kell több perc, míg felöltözöl, bezársz, lemész a lépcsőn, ki az utcára... egy ilyen pici kutya ezt nem bírja kivárni.
2013. máj. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!