Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pedigrit adok a kutyamnak de...

Pedigrit adok a kutyamnak de mindenki azt mondja hogy az nem jo mert kormot mindent bele daralnak es 3-4 ev mulva elo lepnek a betegsegek a kutyamnak. Ez igaz ha igen akkor mit vegyek? Happy puppyt meg royalt ajanlanak

Figyelt kérdés

2013. ápr. 30. 09:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Bármit ami tenyésztöi.Kiskereskedelemben nem szabad vásárolni.Arion,Pro Plan,Hills,Royal,Eukanuba.
2013. ápr. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
brit premium
2013. ápr. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Brit Perémium, szerintem minőségre nagyon jó és az ára sem húzós. Nézd meg a linket.

[link]

2013. ápr. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Brit Prémium, Josera, ezek már jók és elfogadható áron vannak!
2013. ápr. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Minden kutya- és macskatáp tartalmazza azt amit leírtál. Nézz meg egy konzervet és csodálkozz rá, hogy hány százalék vizet, búzát, hamut tartalmaz és milyen csekély mértékben némi nemű húst.

Közfelfogásban gyakran az a jó táp aminek nagy a reklámja. Véleményem szerint az ár-érték arány már régen a béka....

Én csak azt bírom, hogy amikor kiskutyákat árulnak, minden második hirdetésben az szerepel, hogy minőségi tápon nevelkedtek (royal). Sajnos találkoztam olyan esettel, ahol nagyon látszott, hogy mutatóba ki volt téve egy üres vagy megkezdett minőségi tápos zacskó de tudtam, hogy a kutyákat sosem etettél azzal mert túl drága lett volna, de marketingnek jól mutatott :(

Tisztelet a kivételnek.

2013. ápr. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

royalt, eukauba, hill's ezek indokolatlanul drágák, nem rossz tápok, de kb fele annyiért ott a BRIT és hozza kb ugyan ezt a minőséget. Kicsivel drágábban Ott a BRIT Care amibe se gabona, se kukorica.


Van még a darling,chapi, pedigré trio amik szintén indokolatlanul drágák viszont cserébe legalább xarok is.

És vannak azok a tápok még amik olcsók és nem jók.. de itt legalább nincs annyi kamu(gondolom 2500ft/15kilóért emberek nem is reménykednek normális kaján)


Ha az ár nem fontos akkor a piacot magyarországon egyértelműen az ORIJEN viszi.

De ott a TOTW, a N&D amik még hasonló színvonal. Mondjuk ezek picivel megfizethetőbbek.


Szóval sorrendben a tanácsom.


Brit ha nem akarsz sokat költeni.

8000ft/15kiló

Brit Care ha nem sajnálod azt a plusz 100-150ft ot kilónként viszont ebben nincs gabona, kurkorica. 10.000ft/12kiló

Amiről nem írtam az a real nature (a a fresnapf tápja)meglepően jó minőségű

16000/15kiló. Ezzel egyszinten említeném a ToTW ot kb 14000/14kiló

És akkor van az ORIJEN aminek most látom hogy ZOOFaston le ment az ára

16000/13kiló ért.


A Real Nature-ön kívül ezek mind www.zoofast.hu s árak.

2013. ápr. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
megsúgom, hogy kutyatáp áron már rendes hússal is etetheted. Hentestől elkéred az aprólékot, farhátat, hasonló dolgokat és abban tuti nincsen korom meg hamu. Nézz utána, a neve BARF étrend. Sokan majdnem hívőként esküsznek rá és minden gond megoldásának tartják. Én ezzel azért vigyáznék, de kifejezetten ártani biztos nem fog a kutyádnak. Nem tudom, hogy mennyi idős a kutyusod, kiskorában mi is kölyök táppal etettük, és később álltunk át.
2013. ápr. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Már elnézést de egy brit nyomába sem ér egy Royalnak.
2013. ápr. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A royalban csak 3x szerepel egymás után az összetevőknél a kukorica valamelyik formája, ergo ebből van benne a legtöbb. Etessen royallal az, aki disznót tart, már bocsánat, egy kutya ne kukoricán éljen és igen, ebből a szempontból vmivel jobb a brit.
2013. ápr. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem a sima brit-ről hanem a brit care-ről beszélek.. és szerintem az veri a royalt ( de a sima se sokkal rosszabb) ... A marketingen kívül mi is olyan jó a royalba mond el légyszíves ? :)
2013. máj. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!