Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezeket hogyan lehet megtanítan...

Ezeket hogyan lehet megtanítani a kutyának?

Figyelt kérdés

1. "Ereszd!"

2. Hogy idegenektől ne fogadjon el kaját (ezt nem tudom, hogy egyáltalán meg lehet-e tanítani, de félek, hogy esetleg megmérgezik, vagy nem tudom, meg csak szimplán jó lenne, ha csak tőlem fogadna el ennivalót, vagy ha én megengedem, hogy megegye, amit más ad neki)


Köszi a válaszokat:)



2013. ápr. 3. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
1.: Mutass neki egy fincsi falatot és mondd hogy ereszd, így tulajdonképpen elcseréled vele a játékot. később ha ez már nagyon jól megy, csak akkor vedd elő a falatot, amikor már szóra elereszti. végül már ne is adj falatot neki, hanem amint odaadja, dobd el azonnal, így látja hogy ha odaadja, nem lesz vége a játéknak, sőt.
2013. ápr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
ha pl. játék közben azt szeretnéd hogy elengedje a labdát kiálts rá hogy ereszd!, aztán (kicsit szarkasztikus, de nem lesz semmi baja) csapj rá egy kicsit az orrára... ezt ismételgesd és soha ne szóljál rá egymás után kétszer, (ereszd! mondom ereszd!) hanem csapj az orrára: akció-reakció ;P
2013. ápr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
ja és ha utána dicsérd meg, jutalomfalat és megtanulja hogy ő is jól jár ha hallgat rád
2013. ápr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 pityesz1997 válasza:
azt, hogy ne fogadja el senkitől a kaját meg lehet tanítani ugy, hogy ha adsz neki enni akkor addig nem eheti meg még aszt nem mondod hogy ''tied!'' ezután probáld meg azt hogy mondod valakinek hogy adjon neki egy kis falatot, ha elfogadja vagy csak el akarja fogadni szolj rá hogy: fujj vagy hogy nem szabad. és ha azt akarod hogy elfogadja akior mond hogy: tied
2013. ápr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 zsuzsabazsa ***** válasza:

Jobb ha a kutya számára, idegent bízol meg arra, hogy kínálja a kutyát kajával. Egyik kezével kínál, s ha a kutya el akarja venni a másik kezével az orrára csap.

Ezt addig kell ismételni míg a kutya hajlandóságot mutat a kaja elvételére. Ha elhátrál vagy nem reagál akkor már ne csináljuk tovább. Ekkor a gazda megdicséri.


Jobb ha ezt a gyakorlatot más "idegen" is megcsinálja vele,

mert a kutya nem fogja csak azt az egy embert betársítani.


Ez az élelem megtagadás egyik módja.

Te ne engedd meg ezek után más "idegennek", hogy a kutyádat falatokkal kínálja.

2013. ápr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
Az a lényeg, hogy a kutya bizalmatlansága kialakuljon idegenekkel szemben. Hiszen nem te, hanem az idegen okoz neki fájdalmat az orra ütéssel és nem te.
2013. ápr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Háát, mondjuk azt nem igazán szeretném, hogy csapkodják a kutyám orrát, és én sem így fogom megtanítani az "Ereszd!"-et...én klikkerrel tanítok, és erősen kitartok emellett az elv mellett, ebbe beletartozik az is, hogy még sosem csaptam a kutyám orrára:)

Attól meg tartok, hogy ez az "idegenekkel szembeni bizalmatlanság" átmegy "minden idegentől félünk, és esetleg meg is támadjuk"-ba...

2013. ápr. 4. 15:41
 8/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
Akkor csináld úgy ahogy akarod.
2013. ápr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nem kell ezt túl dramatizálni, a kutya csak akkor lesz bizalmatlan az idegennel, ha kajával kínálják. / élelem megtagadás/


Ha nem kínálják akkor a bizalmatlanság értelmét veszti.

Ettől még nem fog harapóssá válni.

2013. ápr. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!