Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mentőkutya képzés?

Mentőkutya képzés?

Figyelt kérdés

Az imént találkoztam egy plakáttal miszerint mentőkutya képzés indul. Igazából eléggé megmozgatta a fantáziám, de nem tudom érdemes lenne e úgy belevágni, hogy ha egyáltalán eljutunk odáig akkor pl éles bevetésen egyáltalán nem vagy csak 1-2kivételes alkalommal vennénk részt(lelkileg szerintem számomra túl megterhelő lenne), viszont hobbinak nem tudom hogy mennyire lenne jó.

Az, hogy szimulált -esetleg verseny- helyzetekben helyt áll e a kutyám illetve mi, mint páros az bőven elég lenne.

Na meg jó érzés lenne ha elmondhatnám a kutyámról, hogy ő képzett mentőkutya :)

Szerintetek?

Ja és a plakát:

[link]



2013. febr. 28. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
A kutyák kiképzése már a nevelés során elkezdődik. A nevelő-partnerek megfelelő képzésével és rendszeres instruálásával elérjük, hogy a kutyák 1 éves korukra szobatiszták legyenek, jól tűrjék az utazást, az utcazajt, idegen állatokat, embereket, zárt térben, magasban otthonosan viselkedjenek és az alapvető fegyelmezettséget elsajátítsák. Kb. 1 éves korban 30 napos folyamatos megfigyelés során teszteljük az agressziójukat, félénkségüket, az ingerküszöbüket, reakciókat és teljes körű állategészségügyi vizsgálatra kerül sor. Az alkalmasnak nyilvánított egyedekkel elkezdjük az engedelmességi kiképzést. Ennek időtartama 30 nap. Ezalatt a kutyákat pórázon vezethetővé formáljuk, hogy megbízhatóan viselkedjenek, ne hagyják el kijelölt helyüket, amíg arra engedélyt nem kaptak, bármilyen elvonó inger jelentkezik is. Hívásra késedelem nélkül gazdájukhoz siessenek és azok előre nyújtott kezét megérintve jelezzék érkezésüket. Parancsra különböző testhelyzeteket vegyenek fel. Ennek a kiképzési szakasznak a végén vizsgát tesznek a kutyák.Ezen feltételeknek megfelel?ha igen iratkozz be bár egy mentőkutya kiképzése súlyos milliókba és évekbe kerülne ha nem járnál menteni vele akkor ugyan minek?mert egy reklámban azt írták?
2013. febr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló amiről te írsz az esetleg segítőkutya képzés lehet, ami iránt én érdeklődöm az mentőkutya képzés mely lehetőséget nyújt nemzetközi IRO vizsga letételére.

A kettőnek nem túl sok köze van egymáshoz azon kívül, hogy embereken segítenek kutyákkal.

Hobbinak, sportnak... szerintem tökéletes lenne. Hisz van aki csibészt fogat vagy akadálypályán ugrál..., akkor mi miért ne bujkálhatnánk vagy kereshetnénk elbújt("eltűnt") személyeket pl erdőben, mindezt szórakozásból?

2013. febr. 28. 12:48
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
az alapkiképzés előfeltételeit írtam le ill linkeltem be általános követelmények én így tudom ez amennyiben téves akkor elnézésed kérem,amennyiben szeretnél az erdőben embereket keresni mint ahogy írtad váljon egészségedre és érezd jól magad
2013. febr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan mentőkutyáznak és még sosem voltak élesben.
2013. febr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Teljesen jó hobbinak is. Hiszen itt is együtt töltenétek az időt, ő lefáradna agyban is és fizikailag is. Később meglátnátok hogy alakulnak a dolgot és ha minden nagyon pozitív, ügyes páros vagytok, akkor rajtad múlik, h szeretnél-e menni éles bevetésre v sem :)

Barátnőm régebb óta jár ebbe a suliba, ők is elkezdték a mentőkutya képzést is, neki sem áll szándékába a későbbiekben éles bevetésre menni, pont azért, mert nem biztos, h bírná.

2013. febr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Rákerestem az általad beírt szövegrészletre, a vakvezető kutyák képzéséről másoltál be információt ami engem szerencsére nem igazán érint.

Azoknak a kutyáknak tényleg súlyos követelményeknek és elég speciális képzésnek kell megfelelniük, szerencsére amennyire eddig utána tudtam járni az ilyen "mezei" mentőkutyáknak ahhoz, hogy elkezdhessék a képzést elég eleget tenniük pár alapfeltételnek, mint például emberrel és más kutyákkal szembeni agressziómentesség. Aminek mi meg is felelünk.

2013. febr. 28. 13:01
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
HA nem akarsz menteni, csak egy hobbit, amiben van ösztönkifáradás akkor miért nem mantrailingeztek csak simán? Kicsit egyszerűbben megoldható.
2013. febr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szerintem próbáld meg, ha szeretnéd. Egy nagyon jó sport, lehetőséged van vizsgázni, versenyezni, a mentőkutyások akik bevetésekre mennek, alapitványi "dolgozók" sokszor saját zsebből fizetik a költségeiket, és mennek ha kell éjjel-nappal.
2013. febr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, igyekszem még kicsit bővebben utánajárni a témának és ha minden összejön akkor valószínűleg sport céllal belevágunk.
2013. febr. 28. 18:21
 10/11 Ramaresz válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A mentőkutya képzés egy nagyon hosszú, és fáradságos munka, folyamat. Ami természetesen sok pénzbe is kerül, és nem csak neked, hanem annak a csapatnak is ahová szeretnél tartozni. Utazások, szállások, tréning helyszínek stb...

Amennyiben nem szeretnél, legalább itthon bevetésekre elmenni, és ezt már előre mondod is, szerinted miért öljenek beléd , és kutyádba , pénzt,időt, energiát, akkor amikor lehet, hogy más szívesen menne menteni is?

2017. jún. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!