Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, ha szuka kutya...

Normális, ha szuka kutya ivartalanításakor csak a petefészkeket veszik ki?

Figyelt kérdés
Ha a méh bent marad,okozhat később problémát?A kutya még nem ellett.
2013. febr. 22. 21:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%

A tehén ellik a kutya fial.


Amúgy ezt az állatorvostól kellett volna megkérdezni! nem?

2013. febr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Elárulom,hogy kutyákra is szokták használni az "ellés"szót.

A kutya nem az enyém.A gazdája mondta,hogy a napokban viszi ivartalanítani jó hírű doktornőhöz.Ő azt mondta a gazdinak,nem lesz baj abból,ha így műti,de nekem furcsa.

Az én kutyáim ivartalanításakor a méhüket is kivették.

2013. febr. 22. 21:48
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Semmi gond nem lesz! A méh működése leáll, ennél fogva nem fog elrákosodni, nem fog begyulladni sem. Azért szeretik jobban az orvosok (a normálisak) csak a petefészket kivenni, mert kisebb lesz a műtét, kevesebb kockázattal jár, kisebb a vérzés, gyorsabban gyógyul a kutya. Nyilván idősebb, 4-5 éves kor fölött már a méhet is kiveszik, mert ilyenkor nagyon gyakori a kezdetleges gennyes gyulladás vagy később alakulhat ki ciszta is.
2013. febr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ha már úgyis műtik a kutyát, akkor érdemes kivenni a méhet is, hogy semmiféleképp ne gyulladhasson be.
2013. febr. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 sippara ***** válasza:
66%
Már elég kevesen veszik ki csak a petefészkeket. Gondolj csak bele, a teljesen funkcióját vesztett méh így már csak és kizárólag rizikófaktor, semmi más. Hülyeségnek tartom, szukáknál így is-úgy is nagyobb műtét, ezen már nem kéne "spórolni".
2013. febr. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
21:53-as! Pont a nem normális doki hagyja bent a méhet.
2013. febr. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
És ez a doktornő ráadásul egy specialista.
2013. febr. 23. 13:38
 8/15 anonim ***** válasza:
23%
Látom nagyon sok állatorvos jár ide. :) Sokszor meglepődöm, hogy csupa doki szól hozzá itt is, a gyerek kategóriában is. Bizonyára több olyan szaktekintély, mint Sebők, vagy akik a pesti Szent István Egyetemen dolgoznak nem értenek annyira hozzá, ahogy más specialisták sem, mint ti. Ti jobban tudjátok náluk. Így érdemes lenne egy szemináriumot, továbbképzést tartanotok az állatorvosoknak, nem? Persze lehet lepontozni!
2013. febr. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 sippara ***** válasza:
66%
Nem szaktekintélyek vagyunk - ehhez nem is kell annak lenni, bőven elég ide egy logikusan, józan ésszel gondolkodó ember (neked is érdemes lenne ebben az irányban továbbképezni magad, kedves utolsó). Ivartalanítunk egy állatot, akinek belső ivarszervei (két petefészek és egy méh) semmilyen más feladatot nem látnak el. Ha bent hagyunk bármit, az sorvadni kezd (hiszen semmilyen aktív funkciót nem lát el), ráadásul van egy nagy különbség a kutyában hagyott és a doki fémtálcáján pihenő méh között: előbbi képes gyulladni, gennyesedni. Biztos marha jó ötlet bent hagyni :) Tudod, attól, hogy valakinek ott a Dr. a neve előtt, még lehet hülye (és fordítva - attól, hogy sík hülye, még kerülhet Dr. a neve elé, erre asszem mindenki látott már példát a legkülönbözőbb helyeken).
2013. febr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%

Mint írta a kérdező, az orvos specialista. Csak jobban tudja, mint ti! És az állatorvosok legnagyobb része nem szokta kivenni a méhet fiatal, egészséges kutyáknál, mert fölösleges terhelés. Még nagyobb a műtét, emellett több vénát, artériát kell átvágni. Bizony volt már olyan, hogy kutya elvérzett ivartalanítás közben (hogy az orvost mekkora felelősség terhelte, nem tudom). És mégis hogy sorvadna a méh? Kedves válaszoló, gondolkozz egy kicsikét, és moderáld magad, kérlek! A vérellátás nem változik! Annyi lesz csak a különbség, hogy bizonyos hormonok, azok, amelyek a tüsző érést, ovulációt, nyálkahártya lelökődést okozzák (LH, FSH, ösztrogén, progeszteron) nem fognak jelen lenni. Attól még nem fog lebomlani a méh vagy sorvadni! Jajj, de hisz ez általános iskolás anyag... Mivel ezen hormonok nem fogják a méh működését befolyásolni, nem fog kialakulni semmilyen betegség sem. Nagyon kérlek, könyörgök, mielőtt itt kezdtek el vitatkozni, hívjátok fel legalább a Szent István Egyetem állatorvosi karát és kérdezzétek meg bárkit onnan! Vagy csak egy nőgyógyászt! És ne háttértudás nélkül magyarázzatok és vezessétek félre szegény kérdezőt!

De ha csak egy kicsit belegondoltok, a nőknél sem szokták az egész méhet kivenni, csak a petefészkeket ha szükséges. Nem szokták egy-egy betegség esetén (már ha olyan irányú) mindent kipakolni, csak azt, amit valóban kell. Nem vesznek ki fölöslegesen szerveket. Az állatorvosok többsége bizony csak azért veszi ki a méhet fiatal kutyáknál is, mert jó 10-15e-rel többet elkérhet így a műtétért. Enélkül feleakkora lenne az egész beavatkozás!

2013. febr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!