Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt beagle behívásra...

Felnőtt beagle behívásra tanítása?

Figyelt kérdés
Kutyám másfél éves, panelban lakunk, de sajnos nincs a közelben zárt kutyafuttató, ahol elengedhetném. Párszor elengedtem mikor kisebb volt a házunk mögötti üres területen, de egy éve már oda se merem vinni, mert valami kedves szomszéd mérget pakolt ki. Jó nagyokat sétálunk, de az lenne az igaz, ha néha szaladgálhatna egy jót. Sajnos ilyen körülmények között nem tudtam gyakorolni vele a behívást, de valahogy mégis meg szeretném megpróbálni. A parkban próbálkoznánk, jobb helyet sajnos nem tudok, de félek, hogy kiszalad az úttestre. Van valakinek valami jó ötlete, hogyan kezdjem el nála a behívást? Hogy minnél hamarabb sikeres legyen a dolog?

2013. febr. 6. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Először a lakásban gyakorold vele, ott hamar menni fog neki a dolog. A park az jó ötlet utána, de szerintem eleinte próbáld meg úgy, hogy ne egyedül legyél vele kint. A módszert azt tudod, vagy írjam le? :)
2013. febr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Volt már kutyám, nem is egy, de ilyen makacs még soha-úgyhogy leírhatnád légyszi, te hogy csinálnád, hátha ötletet kapok hogy törjem be az enyémet :D
2013. febr. 6. 19:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás + tanítás, hosszú pórázas gyakorlás.
2013. febr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2013. febr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Először a lakásban gyakorolj vele, hogy kint már kapisgálja a dolgot. Magadnak könnyítesz ezzel.


Találj ki valami hangot, amire odajöjjön hozzád a kutya. Én egy éles és rövid ilyen 'pu!' hangot adok ki, mert ezt messziről is hallja a kutya. Karjelzésnek én azt csinálom, ami a gyülekező jele: megállok egyenesen, az egyik kezemet ökölbe tartva kinyújtott kézzel magam fölé emelem.

Esetleg rásegíthetsz azzal, hogy ha elindul feléd, vagy rád néz, leguggolsz irányába. (ha nem érti hogy mit akarsz, erre tuti odajön)

Ha odaért hozzád, akkor juti és dicséret. :)


Lényegében ennyi a dolog. Először közelről próbáld, mondjuk 6-7 méterről, majd nyilván növeled a távolságot. Remélem így érthető, ahogy leírtam. :)

2013. febr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2013. febr. 9. 16:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!