Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF-os kérdés (? ) Kezdő...

BARF-os kérdés (? ) Kezdő vagyok (leszek), mit tudtok mondani? Többi kérdés lent

Figyelt kérdés

Tehát, én most fogok elkezdeni tápról B.A.R.F-ra váltani, ebből következik az 1. kérdés:

-a váltást hogyan csináljam?Egyszerre a mélyvízbe, vagy fokozatosan? A fokozatos nem rosszabb az eltérő emésztési idő miatt?


És a többi:

-lazacolajat ( [link] lehet adni 10 hónapos kölyöknek?És ezt csak kíváncsiságból:l.olajat kaphat 3-4 hós pici kölyök is?

-van husibeszerző hely, de lenne egy kérdésem: kb. havonta egyszer kaphat olyan húst is a kutya, amit Tescóban, Metróban veszek? (Pl.pulyka mellfilé,hal,és minden egyéb hús).

-most akkor mi van a nyers tojással? Lehet adni, vagy nem?És ha lehet, akkor kiskutyának is?


Egyelőre ennyi, de ha eszembe jut, és nem bánjátok, kommentben lehet, hogy írok még kérdést. Köszönöm a válaszokat!:)

Ó, és milyen hasznos tippeket tudnátok adni egy kezdőnek?



2013. jan. 25. 18:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is kezdő vagyok még.

Az átállást mi hirtelen vittük végbe, tehát egyik nap még tápot kaptak, másnap már nyers húst- semmi bajuk nem lett tőle. Annyi, hogy először érdemes csirkével kezdeni, s aztán jöhetnek a többi húsok.

Mindenféle hús mehet a disznón kívül, ha betartod a fagyasztási időket, amit most nem tudok fejből, de valaki más biztos leírja. :)

Én adok nyers tojást a kutyáimnak, mivel a gyomorsavuk elég erős ahhoz, hogy a szalmonellát kinyiffantsa... ritkán vannak kutyák, akik érzékenyek rá, de ez ritka (az állatorvosunk szerint).


Hasznos tipp, amit kezdő tud adni kezdőnek:

A zöldség-gyümit pürésítsd, mert a kutya nem képes lebontani a sejtfalat, ezért máskülönben nem tudná hasznosítani a kapott növényi tápanyagot (ha belegondolsz, a farkas is a növényt már félig-meddig emésztett állapotban veszi fel a zsákmányállat tápcsatornájából származó kaki formájában :D)

Ne felejtsd el időben kivenni a husit a fagyasztóból. :D Én 3 napi adagokban teszem be a fagyasztóba a husikat, így amit kiveszek, az 3 napra elég... több idő után azonban nagyon büdi lesz a hús

Olyan helyen etesd, ahol könnyen fel tudsz mosni.

Ennyi jutott eszembe. :) Kölykökhöz sajnos nem tudok tanácsot adni.

2013. jan. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi Giniras, hasznos volt a válaszod!:)

Jó dolgokat írtál.

2013. jan. 25. 18:42
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A váltás mehet nyugodtan egyszerre is

A lazacolaj egész pici kölyköknek is nyugodtan mehet, a többi olaj is nyugodtan.

Semmi gond nem lesz ha néha kap bolti húst, a vélemények megoszlanak azzal kapcsolatban, hogy az emberi étkezésre szánt húst kell e fagyasztani. Van aki fagyasztja van aki nem, a te döntésed, hogy adod d kicsi kölyöknek én fagyasztanám.

Nyers tojást lehet adni, a kutya immunrendszere lég erős. Beteg, vemhes, szoptatós kutyának én nem adnám de ez egyéni problémám. Kölyöknek ha erős és egészséges akkor adhatod. Ha belegondolsz az ember is eszik nyers tojásos ételeket (majonéz, fagyi, beefstek) és mi is kibírjuk pedig a mi gyomorsavunk nem annyira erős.

2013. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi neked is második! :)

A bolti húst is fagyasztom mindenképp, mert kicsit félek.

2013. jan. 25. 19:18
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Amit még ajánlok hozzá:

[link]


Nagyon jó ez a kiegészítő. Én mindig adtam a kutyámnak, ha valami újat vezettem be az étrendjébe. Nyers belsőségnél sem volt hasmenés, pedig egyből a mélyvízbe dobtam :)

2013. jan. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kösziköszikösziköszi harmadik!:) Nagyon jónak néz ki tényleg ez a kiegészítő, köszi, hogy ajánlottad. És akkor hány ml-t adjak a kutyusnak? A testtömegtől függ, hogy az 5-20 ml-en belül(ami le van írva), mennyit kapjon?
2013. jan. 26. 14:29
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan 15 ml-t adok a 48 kg-os bullmacimnak :)

Igazából elrontani nem lehet.

Mekkora a kölyök kutyusod? :)

2013. jan. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
18 kg.:)
2013. jan. 26. 16:02
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
5 ml-t adnék először, aztán ahogy szépen gyarapodik, úgy emelném :)
2013. jan. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket :)
2013. jan. 26. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!