Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy tenyésztőnél mi számít...

Egy tenyésztőnél mi számít hobbi állatnak?

Figyelt kérdés

sziasztok. szeretnék venni egy német juhászt, de nem kiállítási célzattal, hanem szeretnék vele örző-védőzni.

Ha már találok egy szimpatikus tenyésztőt, akkor ilyen esetben mondhatom neki, hogy hobbi célra kellene? mert én úgy gondolom(vagyis azt hiszem) hogy a nem hobbi célzattal vett kutyák azok kiállításra is mennének, de mivel engem a kiállítások egy hangyányit sem érdekelnek, ezért nem tudom, hogy hogy van ez...:S

Vagy a hobbi kutyának szánt kutya csak az, hogy otthon van, és nem "szakosodok" vele semmire, és semmilyen versenyen nem veszünk részt? értem ezt az agilitytől a dogdancingig, a frisbee-n át sok mindenre...szóval, a hobbi kutyák hogy vannak?

Mert úgy tudom, hogy a hobbikutyának szánt ebek a tenyésztőnél olcsóbbak...(most nem a pénzen van a hangsúly, mert akkor vehetnék szaporítótól is... csak azért ha mondjuk 20.000Ft-vel olcsóbban tudnám megvenni a kutyák, akkor pl már nem egy jó középkategóriás táppal kezdenénk, hanem mondjuk orijennel. szóval, értitek, hogy mire gondolok nem?:S


Remélem kibogarázható a szövegem, ha mégse lenne teljesen egyértelmű, akkor majd pontosítok.


2013. jan. 22. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez a konkrét alomtól is függ. Ha van köztük olyan kiskutya, amelyik valamilyen szempontból nem túl előnyös tulajdonságokkal rendelkezik (anatómiai-, szín-, wesen hiba, egészségügyi probléma), azt általában olcsóbban vagy akár ingyen is odaadják. Ha viszont közel tökéletesre sikerültek, akkor általában ugyanaz az ára mindnek. Habár hallottam már olyanról, hogy a kifejezetten tenyésztésre szánt egyedeket drágábban adja valaki.
2013. jan. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

de, akkor hogyha én nem akarok kiállításokra járni vele, ivartalanítani akarom stb, akkor az már hobbikutyának minősülne?

Vagy, épp azért, mert habár nem kiállításokra, de más versenyre akarok vele menni, ezért már nem hobbikutya?

Azt tudom, hogy ha vannak nem tökéletes kicsit(színhiba, vagy amiket mondtál) akkor azokat olcsóbban is adják.

de akkor ezek a nem standard kutyák a hobbikutyák?

mert pl ha a kutyának csak ilyen hibái vannak, az engem úgymond nem érdekel, mert az egészségét nem befolyásolja,és nekem az számít, hogy egészséges legyen.

Bocsi, a sok kérdésért, de tényleg nem igazán látom át ezt a dolgot.

Szóval, hobbikutyának csak azokat adják el, akik valamilyen hibával születtek?

2013. jan. 22. 08:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Hobbi kutyának számít ha nem akarsu vele tenyészteni. De ha kiállitásra szeretnéd vinni akkor megint másik kategória ugymond kiállítási minőségü. Ha te egyiket sem szeretnéd akkor ezt jelezd a tenyésztőnek viszont mond el hogy öv re akarsz vele járni emiatt jó idegrendszerű kutyára van szükséged. Hobbi célra pl a harapás, színhibás, vagy rejtett heréjű egyedeket olcsóbban szokták adni. Szerintem egy lelkiismeretes tenyésztővel mindezt meg tudod beszélni.
2013. jan. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden olyan tenyészetből származó kutyát amely bármilyen tenyésztésből kizáró hibával rendelkezik hobby kutyaként illik eladni. Lehet ez szin, szőr, here, fog, harapás, illetve wesen probléma. Ettől függetlenül wesen problémás kiskutyát nem ajánlatos választani, mert ha sportolni szeretnél vele, szinte biztosan nem alkalmas a célra.
2013. jan. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdés az, hogy milyen szinten, mennyire komolyan akarod ezt űzni?

Ha csak úgy hobbi szinten eljárkálni ÖV-re, hogy téged és adott esetben a házat megvédje a kutyus, akkor mondhatod a tenyésztőnek (pl. show vonalasnál), hogy hobbi célra szeretnéd.


Viszont, ha komolyan gondolod, versenyekre szeretnél járni, ott minél jobb eredményeket elérni ÖV terén, akkor hagynám a helyedben a show vonalat és munkavonalas nj kennelt néznék, ott elmondanám a tenyésztőnek, hogy mit szeretnék és az alapján segítsen megfelelő kölyköt választani!

2013. jan. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt, hogy kinek mi számít hobbi kutyának, beszéld meg a kiválasztott tenyésztővel! Van akinél nem befolyásolja a vételárat az, hogy mire akarod használni, van aki olcsóbban adja a hibásakat, van aki drágábban ha tenyésztésre viszed. Nincs rá egységes gyakorlat.
2013. jan. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha show vonalú kennelt választasz, akkor ott a hobbi kutya az lesz, amelyik láthatóan nem lesz alkalmas a tenyésztésre, mert kiállításokon nem fog jól szerepelni vagy idegi gondok vannak.

Ha munkavonalú kennelben nézelődsz, ott a hobbi kutya azt jelenti, hogy nagy valószínűséggel nem lesz alkalmas komolyabb versenyekre. (Nem megfelelő készségek, ösztönök, idegrendszer, stb.)

2013. jan. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!