Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell a hosszúszőrű...

Hogyan kell a hosszúszőrű kutyák szőrét ápolni?

Figyelt kérdés
2006. nov. 2. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:
79%
Naponta megfelelő kefével fésüljük át és vizsgáljuk meg a bundát, hogy nem akadt-e bele valamilyen szúrós, ragadós növény. A fül mögötti puha szőrt naponta fésüljük át, nehogy összeragadjon. Ha már összecsomósodott, speciális bontófésűvel tudjuk a csomókat kibontani. A fésülés előtti hintőporozással megakadályozhatjuk a szőrszálak összetapadását. A bontás megkönnyítésére már úgynevezett bontó spay-ket is lehet kapni a szakboltokban.
2006. nov. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bichon havagnesem van.Fésülni és kefélni szoktam.A szemét és a fülét reggel séta után pucolom.Csak egyszer fürdünk tél végén. A kutyáknak van egy természetes faggyútermelése,amitől nem lesz koszos,csak fésülni kell rendszeresen.Azért látsz annyi fehér kutyát szürkének mert agyon vannak fürdetve és annál jobban lesznek koszosak.Az én kutyusom HÓFEHÉR mindenki azt hiszi,hogy fürdetve van állandóan.A hosszúszőrüeket ápolni kell legalább egyszer egy héten megg kell fésülni,de alaposan én 6-7 hetente viszem kozmetikushoz is.
2008. jan. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!