Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik olyan kutya iskoláknál...

Létezik olyan kutya iskoláknál, hogy próba csibészeltetés?

Figyelt kérdés
Ez mit jelent?Mennyi idős kortól van és van e előfeltétele esetleg engedelmességi vizsga vagy bármi?
2012. dec. 8. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem! Egy jó szakmeber megmondja neked a kutya viselkedéséből, hogy alkalmas-e örző-védőnek, de olyat senki nem fog csinálni (remélhetőleg), hogy megmutatja a kutyának hogy kell támadni, de nem tanítja meg megállni, aztán meg odaadja az tök ismeretlen képzettségi szintű gazdának. Értelemszerűen veszélyes és felelőtlen dolog. lenne.
2012. dec. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem csak mert olvastam, hogy nem sok pénzért van ilyen mondjuk még én sem hallottam erről ezért is kérdeztem
2012. dec. 8. 10:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Az olyan kutyaiskola teljes mértékben hozzá nem értő és megbízhatatlan, ha egy még hibátlan engedelmességgel nem rendelkező kutyát elkezdenek vadítani. Először meg kell tanulnia, hogy minden helyzetben engedelmeskedjen és utána lehet támadásra tanítani, ha adott esetben le tudod hívni bármiről.
2012. dec. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ma 11:31

Kissé el vagy tájolódva . Az öv nem vadítás.

A nyers kutyának is meg lehet nézni a fogáskészségét. Köze nincs az engedelmességhez. Pórázon a kölyök és növendék kutyákat is építik öv-n.

2012. dec. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kizárólag a zsákmány ösztönre építve meg lehet nézni, hogy idegen emberrel, a segéddel mit csinál a kutya rongy vagy harapó hurka, párna segítségével.

A régi védő ösztönös módszerek azok, amikkel nagyon kell vigyázni!

2012. dec. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyenről én még nem hallottam, olyanról már igen, hogy megnézik a kutya ösztönét, hogy esetlegesen mennyire alkalmas erre és az alapján amit mutat a kutya nyugodt szívvel javasolják az ÖV-t, mint sportot, vagy inkább azt mondják, hogy "ne haragudj, elbohóckodhatunk itt vele, de az agility vagy ezmegaz valószínűleg jobban tetszene neki, inkább próbáljátok meg azt".

Hogy a kutya fogáskészségét ill zsákmányosságát megnézzék annak igazából életkori követelménye nem nagyon van, de sok iskola (szinte az összes) egy alapfokú engedelmességi képzettséghez köti ennek a tanítását. Ami azt jelenti, hogy egy hobbi kutya általában 7-8hónapos kora körül kezdheti az alapfokú engedelmességi képzést és ha megvan az alap akkor haladhatnak tovább, ez lehet akár csak 1-2hónap, de akár fél év is.

2012. dec. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ma 18:42

Nem minden iskola köti engedelmességhez az öv-t. A mostanában oly gyakran leszólt "régi típusú" iskolákban már a kölyök kutyákkal is foglalkoznak.Zsákmányolás, fogáskészség felépítése. Ehhez nem kell engedelmességi vizsga. Alapból közös játszás egy másik emberrel, aki történetesen a segéd.Munkavizsgára , sőt még inkább a versenyzésre már kölykök kortól építeni kell a kutyát.

2012. dec. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!