Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért remeg a kutyám?

Miért remeg a kutyám?

Figyelt kérdés

Amikor enni adok neki, akkor eljátszom, hogy én eszek belőle először, és ő akkor általában nyugodtan leül, és megvárja, amig én befejezem a 'lakmározást'.

Az elmúlt 1-2 hétben viszont elkezd remegni, először csak a hátsó lába, ilyenkor lefekszik, és utánna az egész teste.

Addig remeg, amíg nem mondom neki, hogy a tied(ez nagyon max 1 percen belül megszokott történni)

Illetve ritkán akkor is remeg, ha simogatom evés közben.


Nem vagyok agresszív, nem szoktam bántani egy állatot sem, akkor szoktam neki (kellemetlen, és nem fájó) pofont adni, vagy megrángatni (nem állat módon) a tarkóján a bőrt amikor esetlegesen rámmorog evés közben.

Nem ő az első kutyám, egyik sem morgott evés közben sose, remegésről meg pláne nem volt szó. Ő az első ilyen kis makacs kutyám.

Amúgy,én gondoltam arra is, hogy lehet, hogy azért teszi, mert izgatott. A félelmet kizárnám, mert még nem okoztam neki fájdalmat, vagy ha mégis, az nagyon minimális lehetett.


2012. okt. 28. 02:20
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem azért remeg, mert tudja, hogy kaját fog kapni, és már várja. :)

Evés közben esetleg azért, mert azt gondolja, el akarod venni tőle

2012. okt. 28. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
esetleg próbáld ki azt, hogy egyik nap csak egy kolbászt/virslit teszel be a tálba, és mind megeszed, neki meg nem hagysz semmit
2012. okt. 28. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még a legjobban kontrollált kutyáknál is előfordul, hogy remegnek mikor izgatottak, és szeretnének valamit de nem lehet. Enyém is inkább remeg a póráz végén, ha oda akar menni másik kutyához, de valamiért nem lehet. Sztem ez is ilyen izgatottságból fakadó dolog.
2012. okt. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha kistestű kutyád van, akkor szinte biztos hogy izgatott. A mieink is akkor remegnek, persze a betegség kivételével.
2012. okt. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kölylök még a szentem, kis németjuhász.

Köszönöm a válaszokat, akkor én is jól gondoltam, hogy végülis nem egészségügyi dologra vezethető vissza.

2012. okt. 28. 10:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!