Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Biztos, hogy terhes a kutyám?

Biztos, hogy terhes a kutyám?

Figyelt kérdés
3 éves angol bulldogom a 60. napjában van de még nem történik semmi.A cicije kemény,a hasa nem olyan nagy (inkább hátra felé nyúlik).Az orvos se tudta megmondani.
2009. aug. 6. 01:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem terhes. A mellkeményedés mindenképp erre utal, az meg hogy nem olyan nagy a hasa szerintem nem gond. Úgy tudom kutyánál is csinálhatnak ultrahangot ha kéred, nekem anno gyanús volt, hogy az egyik cicám lenyelt valamit és csináltak nála egy ilyesmi vizsgálatot, amiből hálistennek kiderült, hogy semmi baj.Ha nyugtalan vagy szerintem kérhetsz ilyet, az biztos választ ad :)
2009. aug. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
vagy álterhes...kutyáknál gyakran előfordul..most a 8hóapos yorkim is az sajna..de semmi pánik...
2009. aug. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hogy hogy nem tudja megmondani az orvos??? Csináljatok egy ultrahangot...fél perc alatt megmondja,hogy vemhes-e vagy sem.

Volt fedezés? Láttátok?

Az,hogy a hasa nem olyan nagy,az igazándiból nem olyan nagy dolod,a kölyök számtól függ,lehet hogy 1-2 db van benne. Ugye angolbulldogra nem is jellemző a magas alomszám,viszont a császározás igen.

Egyébként meg javaslom a rendszeres lázmérést.

Én általában 38 fokokat mértem,majd ellést megelező nap feljebb ment,aztán az ellés napján lement 37 alá.

Úgyhogy ezt figyeld Te is,ha 37 körüli a hőmérséklet,akkor várható az ellés.

De az is lehet,hogy csak álvemhes.

2009. aug. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szoktuk lázmérőzni.Azt mondta ma a doki, hogy ha vemhes

akkor sincs benne sok kölyök.Ja és, hogy lehet azért nem érezni őket mert nagyon "fent vannak még".

2009. aug. 6. 08:58
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért nagyon köszönök minden választ.
2009. aug. 6. 08:59
 6/12 anonim ***** válasza:

Márpedig a dokinak meg kéne tudni mondani, ha csinál ultrahangot. Nem egyeztetek bele? Vagy miért nem készült el?

Nem mindegy, mertha álvemhes a kutya, akkor kezelésre van szüksége, ha pedig vemhes, akkor fel kell készülni az ellésre. Mivel ez bulldognál egyáltalán nem egyszerű, nem ártana ha megcsináltatnátok az ultrahangot.

2009. aug. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az orvosod jobb lesz ha vissza adja a Diplomáját! Nálunk mivel tenyésztő vagyok , nem szaporító .....!!!

Már a vemhesség 35. napjától a kezével megmondja hogy vannak e babák , és hogy kb hány db . van , múltkor azt mondta 5 babát érez , és 5 is lett császárral!

Erről ennyit , nem hogy a 60 napon ! Ez nevetséges!

2009. aug. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Másik dokit keress sürgősen. Ha nem tenyésztő vagy, akkor gyorsan ivartalaníttasd is.
2009. aug. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
SOS ivartalaníttasd más dokival!!! Neki is jobb lesz...
2009. aug. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vidd el ultrahangra, ott minden kiderül, hogy terhes-e hogy hány kölyök lesz stb... 5-10.000ft. Ennyit megér.
2009. aug. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!