Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaságra valaki tuti...

Szobatisztaságra valaki tuti tippet?

Figyelt kérdés
2 kis yorkym van,2 és 3 hónaposak. probálkozom a szobatisztaságra neveléssel,de miért érzem néha ugy,h feleslegesen. jó,persze tudom még picik. de valakinek van valami hasznos tanácsa?mikortól baj ha még mindig bepisil.szoktam őket rendszeresen levinni.
2009. aug. 4. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Kb minden 5. kérdés ezzel kapcsolatos. Használd a keresőt, írd be hogy szobatisztaság, és voilá, ott lesz egy csomó válasz...
2009. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Hogy mikortól baj, ezt nehéz megmondani, nincs általános recept. Tuti tipp sincs, épp ezért csatlakoznék az előző válaszolóhoz. Rengeteg módszert leírtunk már, szemezgess.

(Nem hiszem el amúgy, hogy a kérdés kiírásakor nem dobott fel legalább 20 szobatisztaságos kérdést...)

2009. aug. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy egy 2 hónapos kutyát hova viszel még le? Hány oltása van???
2009. aug. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem beagle-m van és amikor megvettük aprókán akkor ő már 3 hónaposan szobatiszta volt. Kertes házban lakunk és kutyabejárós a bejárati ajtó.

Úgy csináltuk hogy eleinte többször eszik, iszik egy nap a kutyus, és minden evés-ivás után kivittük az udvarra és mondtuk hogy pisilj. Jó persze nem érti először, de amikor éppen pisilt akkor többször mondtuk ezt a szót és dícsértük. Jó pár napig csináltuk ezt, aztán persze össze kellett kötni a kis fejében hogy ő is ki tud menni az ajtón nem kell hogy kinyissuk. Kb. 1-2 hét alatt mindent megtanult-e téren. A lényeg az hogy többször ki kell vinned ha 10-15 percre is, addig úgy is elvégzi a dolgát. Nekünk sikerült.

2009. aug. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hali!Először is azt vedd figyelembe,hogy mikor,milyen időközönként adsz enni-inni a kutyusoknak.Ugymond egy idörendbe sorolást, és hagyd hogy megszokják a kutyusok.Összevissza nem szabad nekik adni enni -inni.És persze te is figyeld,hogy mikor viszed ki őket és probáld minden nap azt az időpontot betartani:)Hidd el,ha nagyobbak lesznek akkor ők már jelezni fogják ,hogy ki kell menniük.Persze balesetek még történhetnek.Ilyenkor marad az ősrégi trükk(nyomd bele az orrukat,de ne kiabálj rájuk!)
2009. aug. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és hogy éjszaka ne pisiljenek be,ne adj estére nekik sok vizet.Pl. egy haveromnak boxerja van és estére jeget ad a kutyának víz helyett.Ezért a kutyának estére nem kell kimennie:)legalább is neki bevált:)
2009. aug. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a nagyon okosaknak üzenném,h segitséget vártam nem cinikus beszólásokat! hova viszem le?? hát a tetöre biztos okoska. aki tényleg segitett annak köszönöm.
2009. aug. 6. 17:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor még kicsik akkor naponta többször kell levinni őket. Nekem ugyan spánielem van, ő kb. 6-7 hónaposan lett szobatiszta, viszont volt egy ismerősöm akinek yorky-ja volt ,náluk az volt a probléma, hogy nem mindig bírta ki a 8 órát amíg távol voltak ezért a biztonság kedvéért le volt rakva egy óriás pelus vagy micsudi!

Azt tudnám javasolni, hogy reggel ha felébredtek, kapd fel a kutyusoka és nyomás le mert az én kutyámból kiindulva akkor nagyon kell nekik pisilni. És igen az is nagyon fontos, hogy legyen egy megszokott idő amikor leviszed őket mert így van mire várniuk! Bizony, ők érzik ha itt az idő, már mint a séta idő! Sok sikert és kitartás a kutyusokhoz!

2009. aug. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!